Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Koncert:
Michaela Rabitsch & Robert Pawlik Quartet
Summer Jazz Festival Kraków

Organizator: Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych Ameryki w Krakowie, Instytut Cervantesa w Krakowie, Włoski Instytut Kultury w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie.
A także: Program Drugi Polskiego Radia, TVP3 Kraków, Mezzo TV, Jazz Forum, Ruch Muzyczny, PWM, Tygodnik Powszechny, New York City Jazz Record, NDR Magazine, London Jazz, Austriackie Forum Kultury.


Skład zespołu:
Michaela Rabitsch – wokal, trąbka, skrzydłówka 
Robert Pawlik – gitara, 
Joe Abentung – kontrabas 
Dusan Novakov – perkusja

Michaela Rabitsch, wokalistka, kompozytorka i jedna z najlepszych trębaczek jazzowych w Austrii - opisana przez amerykański magazyn Jazzscene jako „kobieca Chet Baker w nowoczesnym wydaniu” - oraz dorównujący jej kunsztem muzycznym partner, gitarzysta Robert Pawlik, prezentują swój szósty wspólny album studyjny „Gimme The Groove”, wydany w samą porę, na wspólny 20. jubileusz pracy scenicznej i koncertowej.

Utwory są zakorzenione w songowych stylach jazzowych, w hard bopie, swingu, nowoczesnym jazzie, drugiej linii nowoorleańskich parad i bluesie i obejmują dodatkowo elementy muzyki indyjskiej, afrykańskiej i południowoamerykańskiej.

Kwartet czerpał inspirację z licznych tras koncertowych po Europie, Azji, Afryce i Ameryce w ostatnich latach, z 1500 wspólnych koncertów w prawie 50 krajach na całym świecie, granych od kameralnych klubów jazzowych przez dużą scenę po międzynarodowe festiwale - od Tokio po Teheran, od Kuala Lumpur po Erywań, od Kapsztadu po Delhi, od Szanghaju po Ałmaty, od Hongkongu po Kraków, od Hawany po Moskwę, od Chicago po Ottawę, od Mistelbach po Ankarę...

Wiedeńska „pierwsza para jazzu” gwarantuje słuchającym zróżnicowane i bogate doświadczenie muzyczne, pochodzące z charakterystycznego brzmienia jazzu ze szczyptą muzyki świata! 

Ten prowadzony przez trąbkę i gitarę zespół pochodzi z Austrii i może podbić świat swoim brzmieniem. Chris Spector, Midwest Record Recap, USA.


12.07.2024
Harris Piano Jazz Bar

13.07.2024
Piwnica pod Baranami

Kraków
Wstęp wolny
Więcej informacji: https://www.summerjazz.pl/en/

 

12.07 - 13.07.2024 Harris Piano Jazz Bar, Piwnica pod Baranami

Kraków
Wstęp wolny