Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Prezentacja reportaży multimedialnych:
This is (also) Europe!”

Drugi tydzień tegorocznej edycji Międzynarodowej Szkoły Dziennikarstwa Multimedialnego odbędzie się w Warszawie w dniach 1-5 lipca. 20 osób studiujących z Ukrainy, Austrii, Danii i Gruzji będzie miało okazję spotkać się w Warszawie, aby przygotować materiały dziennikarskie na temat This is (also) Europe!”. Wsparciem dla młodych studentek i studentów będą ukraińskie dziennikarki, pełniące rolę mentorek.

Podczas lutowych warsztatów grupowych w Wiedniu uczestniczki i uczestnicy dowiedzieli się, jak obchodzić się z różnicami w pracy dziennikarskiej. Musieli oni poradzić sobie zarówno z przeszkodami językowymi, jak i kulturowymi. Efektem ich współpracy jest pięć multimedialnych raportów, z których każdy przedstawia unikalną perspektywę na wybrany temat:

Shaping Europe of Tomorrow – Young Voices from Georgia to Denmark
Operation Identity – Exploring Ukrainian Refugee’s Connection to their Homeland
Looking for a safe place – How refugees live after arriving in the European Union
Homeless in Europe
Echoes of Europe: Stories from the Georgian and Ukrainian Diaspora in Vienna

Po tygodniu lipcowych warsztatów w Austriackim Forum Kultury w Warszawie zostaną zaprezentowane cztery fascynujące reportaże.

ISMJ zainicjowano po aneksji Krymu i rozpoczęciu wojny rosyjsko-ukraińskiej w 2014 roku. Projekt został opracowany w wyniku współpracy między Studium Dziennikarstwa i Zarządzania Mediami w FHWien der WKW w Wiedniu, Ukraińskim Uniwersytetem Katolickim we Lwowie i Biurem Współpracy OeAD we Lwowie. Celem projektu było wzmocnienie więzi między dwoma krajami i okazanie wsparcia dla Ukrainy. Od drugiej edycji partnerami ISMJ są także Duńska Szkoła Mediów i Dziennikarstwa oraz Gruziński Instytut Spraw Publicznych. 

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Austriackiego Federalnego Ministerstwa Edukacji, Nauki i Badań (BMBWF), Biura Współpracy OeAD we Lwowie, OeAD-GmbH, Miasta Wiednia oraz Sekcji Kultury Federalnego Ministerstwa Europy, Integracji i Spraw Zagranicznych (BMEIA).


05.07.2024 (pt.), 15:00
Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9, 00-107 Warszawa
Po angielsku
Wstęp wolny


     

05.07.2024 15:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Wstęp wolny