Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

SURVIVAL 19. Przegląd Sztuki Nigdzie stąd nie pojedziecie

Uczestnicy z Austrii: Robert Mathy
Kuratorzy: Michał Bieniek, Anna Kołodziejczyk, Małgorzata Miśniakiewicz, Ewa Pluta, Daniel Brożek
Organizator: Fundacja Art Transparent www.arttransparent.org
Współorganizator: Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu https://www.asp.wroc.pl
Partnerzy: Pracownia Projektowa Maćków www.mackow.plAustriackie Forum Kultury www.austria.org.pl
Foto © Małgorzata Kujda

Program: 
http://www.survival.art.pl/pl/opis-kuratorski/


Snując plany na 2021 z perspektywy przedłużonej izolacji, różnych form społecznej kwarantanny i ze świadomością nieprzewidywalności sytuacji, staramy się dostrzec wpływ i zmiany, jakie te wydarzenia mogą mieć nie tylko na nasze doraźne funkcjonowanie w przyszłości, ale też jak oddziaływać będą w dalszej perspektywie. Jednym z wielu dotąd niekwestionowanych, a gwałtownie weryfikowanych przez pandemię covid-19, filarów życia społecznego jest utożsamianie wolności i prawa do przemieszczania.

Przegląd odbywa się w budynkach jednej z największych w Europie fabryk maszyn i taboru kolejowego Pafawag, obecnie przekształcanej w usługowo-mieszkaniowy fragment miasta. Budynki i historia Pafawagu oferuje istotny kontekst dla hasła Nigdzie stąd nie pojedziecie, zarówno jako ślad po innym porządku produkcyjnym i obieranym kierunku rozwoju, jak i w dosłownym badaniu historii mobilności.


25-29.06.2021
Kotłownia
ul. Fabryczna 14, Wrocław
Język: polski i angielski
Wstęp wolny
Sponsor główny Austriackiego Forum Kultury:

 

 

25.06 - 29.06.2021 Kotłownia
ul. Fabryczna 14
Wrocław
Wstęp wolny