Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

25-29.06.2021
Scena Społeczna Forum Dialogu
odbywa się w ramach przeglądu sztuki Survival
miejsce: budynek Wyższej Szkoły Bankowej przy ul. Fabrycznej we Wrocławiu

Transmisja ON-LINE: https://www.facebook.com/events/3883209738441389
oraz https://www.facebook.com/PrzegladSztukiSURVIVAL

UWAGA: dyskusje będą prowadzone w języku angielskim. Każda debata potrwa ok. dwóch godzin i będzie transmitowana online oraz udostępniona w mediach społecznościowych. Debaty będą miały charakter hybrydowy – paneliści wezmą udział osobiście oraz za pośrednictwem sieci.
Program: http://www.survival.art.pl/pl/event/scena-spoleczna-forum-dialogu/

Cykl debat skupi się na temacie mobilności artystycznej i wpływie, jaki wywarła na nią pandemia. Zaprosiliśmy organizatorów i praktyków w dziedzinie kreatywności, fundatorów grantów, decydentów, a także artystów i kuratorów oraz instytucje goszczące rezydentów, aby wspólnie omówić różne aspekty mobilności kulturalnej i artystycznej. Posługując się hasłami z obszaru rozmów zapośredniczonych przez komunikatory internetowe, mamy nadzieję poruszyć kwestię zmian, jakie przyniosła pandemia i zastanowić się nad możliwymi przyszłymi scenariuszami wymiany kulturalnej i mobilności artystycznej.


26.06 (sob.), 14:00 

Dołączysz do spotkania, gdy ktoś cię wpuści! – geopolityczne, kulturowe i społeczne wymiary mobilności artystycznej
Helene Skikos, Komisja Europejska / i-Portunus
Marianna Nepaurova, zastępczyni dyrektora, Fundusz Wyszehradzki
Jotham Sietsman
, dyrektor zarządzający, MitOst e.V., Niemcy
Dea Vidović
, dyrektorka, Kultura Nova, Chorwacja
Philipp Dietachmair
, dyrektor programowy. European Cultural Foundation, Holandia
moderatorka: Sylvia Amann, inforelais, Austria

W panelu wezmą udział przedstawiciele instytucji zajmujących się opracowywaniem zasad przyznawania grantów i funduszy dla twórców, aby omówić znaczenie, cele i ambicje mobilności kulturalnej. Jakie są jej główne zadania i korzyści dla społeczności międzynarodowej i lokalnej? Jakie są największe wyzwania i co można poprawić? W czasie dyskusji przyjrzymy się również mobilności artystycznej w kontekście konkretnych polityk kulturalnych wdrażanych na poziomie krajowym i międzynarodowym oraz omówimy potencjalny wpływ sztuki i artystów w wymiarze geopolitycznym. Przyglądając się pomysłom i celom, które mają być realizowane w ramach wymiany kulturalnej, mamy również nadzieję porozmawiać o jej głównych beneficjentach oraz zastanowić się, kto jest pomijany.


27.06 (nd.), 14:00 
Udostępniam, czy wszyscy widzą mój ekran? – twórczość i partycypacja w czasie lockdownu oraz różne wymiary internetu
Horacy Muszyński, De Ateliers, Holandia
Marianna Dobkowska, Re-Directing East, Polska
Bojana Panevska
, Transartists, Holandia
Maija Rudovska
, niezależna kuratorka, Łotwa
moderator: Stanislaw Welbel, Austriackie Forum Kultury w Warszawie

Ten panel skupi się na sposobach przeprojektowania rezydencji, które kuratorzy i artyści opracowali w odpowiedzi na lockdown i konieczność zachowania dystansu społecznego. Jak zmieniła się twórczość artystyczna w różnych krajach i kontekstach kulturowych pod wpływem przymusowej izolacji, względnej alienacji i konieczności pracy online? Debata ma również na celu omówienie przyszłych konsekwencji powszechnego udostępniania sztuki i wymiany wiedzy w internecie, a także zastanowienie się nad tym, czego artyści i kuratorzy nauczyli się w czasie kwarantanny. Mówiąc bardziej ogólnie, zapytamy o potencjalne nowe formy współpracy artystycznej i wspólnotowości, które mogły się już zarysować, oraz o to, jak praca artystów zmieni się w dłuższej perspektywie.






 

 

25.06 - 29.06.2021 Wyższaj Szkoła Bankowa
ul. Fabryczna
Wrocław