Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Wystawa To mimo wszytko jest życie stanowi próbę odnalezienia odpowiedzi na pytanie o rolę pamięci w odniesieniu do własnej tożsamości. Z tej okazji,  swoje najnowsze prace pokażą dwie artystki – Agnieszka Kalinowska ( 1971, pracuje i mieszka w Warszawie) oraz Irmgard Schaumberger (1960, pracuje i mieszka w Gaggererbergu). Przestrzeń galerii i symboliczne znaczenie historyczne budynku Austriackiego Forum Kultury, stojącego w miejscu dawnego Getta spełnia tutaj szczególną rolę i staje się inspiracją dla artystek. Duże okna Forum, zasłonięte jedną z prac staną się miejscem interakcji z przypadkowymi przechodniami. Wewnątrz galerii pokazane zostaną natomiast obiekty ceramiczne, instalacje oraz prace wideo. Specyficzny dialog, jaki buduje się między głosami dwóch artystek stanowi formę egzystencjonalnych rozważań i jest niepokojąco piękną refleksją nad ludzkim losem, utratą domu, dobrobytu czy śmiercią.  

Tematyka wystawy pozostaje w odniesieniu do otwartej 15 września tego roku w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, wystawy Dizziness, Navigating the Unknown. Agnieszka Kalinowska i Irmgard Schaumberger spróbują odpowiedzieć na pytania dotyczące pamięci, przeznaczenia, odpowiedzialności oraz zastanawiają się nad ludzką potrzebą dążenia do stabilizacji i przynależności.

Kuratorem Wystawy jest Katrin Bucher Trantow, na co dzień zajmująca stanowisko głównej kurator Kunsthaus Graz. Katrin Bucher Trantow współkuratoruje również projekt Dizziness, Navigating the Unknow.


To mimo wszystko jest życie
Artystki: Agnieszka Kalinowszka i Irmgard Schaumberger
Kuratorka/ Kuratorin: Katrin Bucher Trantow

13.10 - 16.11.2017 18:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
00-107 Warszawa

Galeria