Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Overflow Error
Część 1: Spotkanie z Moniką Seyfried - zapowiedź polsko-austriackiej wystawy w Austriackim Forum Kultury.

Overflow Error - to określenie z informatyki, w uproszczeniu oznaczające błąd, który występuje, gdy komputer próbuje przetworzyć ilość danych większą niż pozwala na to jego konstrukcja lub program. Metafora ta stała się punktem wyjścia do zaprezentowania twórczości dwóch artystek – Moniki Seyfried z Polski i Sarah Howorka z Austrii. Obie artystki w swoich pracach posługują się mediami cyfrowymi poruszając przy tym bardzo wiele aktualnych pytań. W ich praktyce artystycznej łączy je zainteresowanie tzw. Big Data. Dostęp do dużych zasobów danych i wiedza o ich przepływie daje ogromną kontrolę nad społeczeństwem. Wynikające z tego zagrożenia są jednym z wyzwań współczesności i łącza się z wieloma aspektami życia takimi jak - polityka, ekonomia, kultura oraz ekologia. 

Na wystawie w Austriackim Forum Kultury będziemy mogli zobaczyć prace obu artystek. Monika pokaże realizacje związane z pytaniem o przechowywanie danych oraz obiektów sztuki, jak również nowatorski projekt przechowywania danych cyfrowych w kodzie DNA roślin. Sarah pokaże obrazy inspirowane statystyką oraz technologią monitoringu i zbierania danych jak również instalacje interaktywne.

Część 2 – spotkanie z Sarah Howorka – wkrótce


Artystki: Sarah Howorka (AT), Monika Seyfried (PL)

Sarah Howorka
 
jest absolwentką School of Visual Arts oraz School for Poetic Computation w Nowym Jorku, obecnie studiuje sztukę cyfrową na University of Applied Arts w Wiedniu. W swoich pracach korzysta z technologii, zarówno oprogramowania, jak i sprzętu, do tworzenia poetyckich i często zaskakujących eksperymentów artystycznych. 
Monika Seyfried jest projektantką interakcji z Warszawy, jej praca opiera się na własnym doświadczeniu ze sztuką, fotografią oraz filmem. W swojej praktyce artystycznej działa na styku nowych technologii, mediów cyfrowych i środowiska naturalnego, tworząc bogate sensorycznie, interaktywne przestrzenie.

Wystawa odbywa się w ramach programu Creative Austrians, w którym szczególnie akcentujemy punkty przecięcia między sztuką i innymi dziedzinami, w tym wypadku między sztuką, nauką i technologią.


25.05.2020 (poniedziałek)
godz. 18:00
po polsku
ONLINE
http://www.sarahhoworka.at
http://www.monikaseyfried.com

 

 

25.05.2020 18:00 ON-LINE

Po polsku