Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

W Studio: Patrick­ Pulsinger
Za kulisami produkcji dźwięku
Rozmowę poprowadzi Jacek Sienkiewicz.
Koncepcja/koordynacja: Austriackie Forum Kultury / Artur Koryciński
Partner: Unsound Festival

Jako współtwórca tzw. “Sound of Vienna”, Patrick Pulsinger jest legendą austriackiej muzyki elektronicznej. Podczas spotkania inaugurującego cykl Im Studio pokaże nam “Feedback Studios” — wiedeńskie studio nagraniowe, w którym pracuje — i opowie o swoich technikach produkcji i kompozycji. Uczestnicy będą mieli wyjątkową okazję, by przyjrzeć się jednemu z etapów procesu twórczego Patricka Pulsingera, a także zadać mu pytania.
Uwaga: zapraszamy wszystkich zainteresowanych tajnikami produkcji i nagrywania muzyki. Wcześniejsze doświadczenie nie jest wymagane.


05.05.2020 (Wt.), 19.00
ON-LINE, po angielsku
Konieczna rejestracja: artur.korycinski@bmeia.gv.at


Patrick Pulsinger (ur. 1970), od ponad dwudziestu lat producent muzyczny i kompozytor, za sprawą licznych międzynarodowych publikacji i występów live zdobył uznanie w wielu dziedzinach twórczości. U podłoża jego pierwszych publikacji solowych, pochodzących z początku i połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, leżała podstawowa idea muzyki techno opartej na komputerze i syntezatorze analogowym.
W 1993 roku Pulsinger został współzałożycielem wytwórni Cheap Records, która miała służyć jemu i podobnie myślącym artystom za poletko doświadczalne. Ostatnio działa także jako producent we własnym studiu nagrań w Wiedniu. W Austrii współpracował z wieloma muzykami i grupami, takimi jak Gerard, Bauchklang, Elektro Guzzi, Mile Me Deaf, Maja Osojnic, BulBul, a w kontekście międzynarodowym – z Hercules and Love Affair, DJ Hellem, Davidem Holmesem, Anti-Pop Consortium, Grace Jones i Pet Shop Boys.
Grał na wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, w 2010 roku był kuratorem jednego z głównych punktów programu Wien Modern, a w 2013 roku kuratorem Wiener Popfest. Jego kompozycje powstałe na zamówienie Radio-Symphonieorchester Wien miały prawykonania na festiwalu Wien Modern i na Musikprotokoll w ramach Styryjskiej Jesieni. Jego twórczość obejmuje również muzykę filmową, między innymi do nowego filmu kinowego Stefana Ruzowitzky’ego, a także muzykę dla teatru i baletu.
Ostatnie lata stały pod znakiem współpracy Pulsingera z producentem Samem Irlem i przygotowywania albumów solowych oraz performansów na żywo. W 2014 roku otrzymał nagrodę miasta Wiednia “Preis der Stadt Wien”. www.feedback-studio.com

Jacek Sienkiewicz to bez wątpienia jeden z pionierów i najważniejszych postaci polskiej sceny elektronicznej ostatnich dwóch dekad. Zaczynając od wczesnych brzmień acid i rave, a w ostatnich latach skłaniając się ku zaawansowanym, dźwiękowym eksperymentom, jest autorem kilku albumów i ponad 50 winylowych singli, których zawartość rozpięta jest pomiędzy typowo imprezowymi techno produkcjami, a abstrakcyjnymi ambientowymi impresjami. Zawsze kroczy swoją drogą, rozwija swoje unikalne, charakterystyczne brzmienie poza dominującymi trendami. Od 1999 prowadzi swoją wytwórnię Recognition, za pośrednictwem której odkrywa i promuje nietuzinkowych polskich artystów. W ostatnich latach Jacek rozwija także projekty interdyscyplinarne, jak improwizowane koncerty, instalacje czy innowacyjne prace wideo, jak również eksperymentalne kompozycje nawiązujące do muzyki współczesnej, w tym reinterpretacje kompozytorów związanych ze słynnym Studio Eksperymentalnym Polskiego Radia.


 

05.05.2020 19:00 ON-LINE

Po angielsku
Konieczna rejestracja