Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

O obsesji. Podróż zimowa Franza Schuberta
Spotkanie z Ianem Bostridge’em na Festiwalu Conrada
Przekład: Jacek Dehnel, Szymon Żuchowski, Polskie Wydawnictwo Muzyczne 2019

Prowadzenie: Grzegorz Jankowicz - filozof literatury, eseista, redaktor, krytyk i tłumacz. Dyrektor programowy Festiwalu Conrada i redaktor Działu Kultury „Tygodnika Powszechnego”
Organizator: Festiwal Conrada
Partner: Austriackie Forum Kultury w Warszawie

Ian Bostridge jest śpiewakiem operowym i wykonawcą pieśni, który od kilku dekad ma w repertuarze Podróż zimową Franza Schuberta. Jednak dzieło austriackiego kompozytora interesuje go nie tylko z powodów muzycznych. Analizuje je na różne sposoby, starając się zrozumieć jego złożoną strukturę i opisać wszystkie kulturowe konteksty, w których zostało zanurzone. Co dzieje się z naszym umysłem i ciałem, co dzieje się z naszym życiem, gdy z taką intensywnością zajmujemy się jednym utworem i gdy przez tak długi czas patrzymy na świat z jego perspektywy?


25.10.2020 (niedz.), 18:00
Festiwal Conrada: http://conradfestival.pl
ON-LINE

 

25.10.2020 18:00 Festiwal Conrada
ON-LINE