Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Pokaz filmu
„Mauthausen – dwa życia”

Koncepcja: Franz Simon Wieland, Andreas Kuba
Reżyseria: Simon Wieland
Współpraca: Österreichisches Filminstitut, Land Oberösterreich

Film dokumentuje historię dwojga ludzi, którzy byli świadkami straszliwych wydarzeń w obozie koncentracyjnym Mauthausen – Stanisława Leszczyńskiego, urodzonego w Łodzi, więźnia obozu, oraz Franza Hackla, pochodzącego z Mauthausen, który pracował jako praktykant w obozowej ślusarni. Dwa losy, które nie mogłyby być bardziej różne – a jednak są tak niepokojąco podobne.
„Mauthausen – dwa życia” to film o ludzkim i nieludzkim zachowaniu w obliczu zagłady. Historia przetrwania – wewnątrz i na zewnątrz obozu – oraz nieustannej, trwającej do dziś konfrontacji obydwu bohaterów z Mauthausen, które jest synonimem nacjonalizmu, Holocaustu, winy i nieludzkości.


29.08.2022 (pon.) 19:30
Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9, Warszawa
Wstęp wolny, miejsca nie są numerowane
Wersja językowa: niemiecka/polska z polskimi napisami;
film rekomendowany od 14 roku życia

29.08.2022 19:30 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Wstęp wolny