Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Czytanie performatywne
René Freund „Korina & Dawid“ 
Przekład: Piotr Szalsza 
Wprowadzenie: dr hab. Krzysztof Tkaczyk (Uniwersytet Warszawski)
Reżyseria: Tomasz Kozłowicz
Opracowanie tekstu: Zofia Gustowska
Obsada: Julia Konarska, Jakub Pruski
narrator: Tomasz Kozłowicz
Organizator: Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Agencja Dramatu i Teatru ADiT, Teatr Ateneum

W 19 scenach w stylu migawek filmowych następujących jedna po drugiej w szybkim tempie, dla dwojga umówionych na tinderze nieznajomych rozegra się 14 dni zarządzonej przez służby medyczne kwarantanny. Począwszy od pierwszej rozmowy, ona i on są z dwóch różnych światów, ale zaintrygowani pewnymi... szczegółami z profilu randkowego postanawiają podjąć wyzwanie i umówić się na spotkanie. On, tzw. piątka numerologiczna: prawy i uporządkowany, lecz nieodpowiedzialny nauczyciel muzyki i ona, aktualnie bezrobotna kelnerka, właśnie zwolniona z pizzerii. Organizują kolację romantyczną: pobliska restauracja z dostawą do domu. Przy tej okazji ujawniają się otchłanie różnic między nimi: weganin i mięsożerczyni, abstynent i amatorka napojów wyskokowych, jak i substancji odurzających. W wyniku konfrontacji – przez kwarantannę, z dnia na dzień, zostają zmuszeni do wspólnego życia – zyskują nowe doświadczenia i zrzucają maski.

Jak sprawy się potoczą, można przekonać się samemu. Lektura tej dynamicznej komedii z happy endem dostarczy nam gwarantowanej przyjemności nie tylko dlatego, że możemy już z ulgą pomyśleć o czasach kwarantanny jako przeszłości. Również z powodu ognistej wymiany zdań i inteligentnych dialogów młodych przedstawicieli pokolenia Zet. Zaskakując samych siebie, stawiają czoła niecodziennej sytuacji, a wszystko dla miłości, jakkolwiek ją sobie wyobrażają.

René Freund (ur. 1967) – austriacki pisarz i tłumacz. Na stałe mieszka w Grünau im Almtal położonym w Salzkammergut, regionie słynącym z malowniczych jezior i gór. Jego twórczość pisarska nie ogranicza się tylko do tekstów tworzonych dla teatru. Jak sam deklaruje, interesują go wszystkie gatunki literackie. Regularnie publikuje książki popularnonaukowe, powieści, tworzy słuchowiska. Oprócz tego tłumaczy z języka angielskiego i francuskiego.


15.05.2023 (pn.), 19:00
Teatr Ateneum
ul. Jaracza 2, Warszawa
Wstęp bezpłatny / po polsku

  


 

15.05.2023 19:00 Teatr Ateneum
ul. Jaracza 2
Warszawa
Wstęp bezpłatny / po polsku