Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Koncert: Trio Artio

Judith Fliedl
– skrzypce
Christine Roider – wiolonczela
Johanna Estermann – fortepian

Organizatorzy:
Austriackie Forum Kultury, Fundacja Kultury i Integracji „Inter-Art“

Program:
Werner Pirchner (1940-2001)
Trio fortepinowe "Wem gehört der Mensch...?" PWV 31
Kurt Estermann (*1960)
Fragment I. Trio na skrzypce, wiolonczelę i fortepian (2019)

Dora Pejaevi (1885-1923) 
Trio C-Dur na skrzypce, wiolonczelę i fortepian op. 29


Trio Artio zostało założone w Wiedniu w 2017 przez austriacką skrzypaczkę Judith Fliedl, niemiecką wiolonczelistkę Christine Roider i austriacką pianistkę Johannę Estermann, pod opieką artystyczną Stefana Mendla i Johannesa Meissla na wiedeńskim Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Performatywnych.

W krótkim czasie Trio Artio osiągnęło takie sukcesy jak trzecia nagroda na “International Chamber Music Competition Massimiliano Antonelli” (Włochy) i stipendium “Yehudi Menuhin Live Music Now”, jak również zaproszenia na liczne koncerty w Austrii. W 2019 trio zostało wybrane do “Le Dimore del Quartetto”, projektu promującego młode zespoły kameralne. Ukoronowaniem tego sezonu był występ zespołu w Sali Mozartowskiej wiedeńskiego Konzerthausu z Koncertem potrójnym Ludwika van Beethovena.

Od 2020 do 2022 Trio Artio bierze udział w “New Austrian Sound of Music” (NASOM) programie austriackiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych wspierającym występy wybranych zespołów z Austrii na scenach całego świata.


24.07.2021 (so.), 18:00
Sala Koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych
Tarnów
Wstęp wolny

25.07.2021 (nd.), 19:00
Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Konieczna rejestracja: warschau-kf@bmeia.gv.at

Wizyty przebiegają z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w okresie pandemii.


 

24.07 - 25.07.2021
Tarnów, Warszawa