Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Urodziny Franza Kafki

Trzeci lipca 1883 roku, przyjemny, pogodny letni dzień, niemal żadnego ruchu powietrza w ciasnych uliczkach praskiej Starówki, gdzie już w południe temperatura dochodzi do 30 stopni Celsjusza. Na szczęście nie jest parno; nieliczne chmury, które nadciągają po południu, są łagodne i niewinne, tysiące prażan cieszą się więc na ciepły wieczór w jednym z wielu lokali z letnimi ogródkami przy pilznerze lub winie i muzyce orkiestry dętej. Z: Reiner Stach „Kafka. Wczesne lata”, przeł. Ryszard Wojnakowski, Państwowy Instytut Wydawniczy, 2021

Z okazji 141 urodzin Franza Kafki Państwowy Instytut Wydawniczy i Austriackie Forum Kultury w Warszawie organizują mini obchody. 3 lipca o godz. 18:00 zapraszamy na Kafkowski Klub Książkowy. Spotykamy się w księgarni Państwowego Instytutu Wydawniczego przy ul. Foksal 17 w Warszawie o godz. 18:00. W sobotę 6 lipca zaś odbędzie się kolejna odsłona Warsztatów: przekład w PIW-ie, tym razem pochylimy się nad przekładami z języka niemieckiego. Oczywiście biorąc na warsztat tekst Jubilata.
Oba wydarzenia są bezpłatne. Obowiązują zapisy.


03.07.2024 (śr.), 18:00
Kafkowski Klub Książkowy 
Państwowy Instytut Wydawniczy
Foksal 17, Warszawa
Rejestracja: a.karczewska@piw.pl
Po polsku
Wstęp bezpłatny

06.07.2024 (sob.), 12:00 - 16:30
Kafkowskie warsztaty translatorskie
Państwowy Instytut Wydawniczy
Foksal 17, Warszawa
Rejestracja: a.karczewska@piw.pl
Po polsku
Wstęp bezpłatny03.07 - 06.07.2024 Państwowy Instytut Wydawniczy
ul. Foksal 17
Warszawa
Wstęp bezpłatny / rejestracja