Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Seminarium Feministyczne
WIEDZA WYKLĘTA
Artystki: Ana Hoffner, Anka Leśniak
Kuratorka: Anamarija Batista
Seminarium jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie Witches, Orientalism and Unconsciousness as Protagonists of Viennese Modernity w Austriackim Forum w Warszawie (do 30.07.2021)

Punktem wyjścia do czerwcowego Seminarium Feministycznego będzie figura Wiedźmy reprezentująca obszary wiedzy rugowane, marginalizowane i deprecjonowane w patriarchalnej wizji świata, przedstawiającej się jako „racjonalna”, „uniwersalna”, a więc jedyna słuszna i jedyna możliwa. Patriarchalna relacja władzy, mimo iż podlegająca ciągłej dekonstrukcji m.in. w perspektywie feministycznej, studiach nad imperializmem i kolonializmem oraz nad szeroko pojętą klasowością w społeczeństwach, wciąż determinuje charakter relacji, jakie w nich zachodzą. Definiuje pozycję kobiet, stosunek do mniejszości, natury i praw zwierząt.

System zarządzania społeczeństwami oparty na przemocy grup roszczących sobie prawo do przywilejów wobec pozostałych, dzięki będącym w jego służbie religii, filozofii, nauce, medycynie oraz sztuce, wytworzył instytucje legitymizujące i usprawiedliwiające jego działania. Nie mógłby jednak tak sprawnie i długofalowo działać bez zarządzania wiedzą, decydowania o tym, kto może w jej tworzeniu uczestniczyć, kto ma do niej dostęp, a przede wszystkim, w jaki sposób jest ona konstruowana. Jaki tekst może być uważany za naukowy? Jaki rodzaj aktywności twórczej to sztuka?


12.06.2021 (sob.)
11:00 – 14:00
ZOOM-WEBINAR

Webinar Registration:
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_ixi6Lm2lRZ6KlzsYqRoPEA

tłumaczenie symultaniczne polski i angielski
live na FB
https://www.facebook.com/lokal30/
https://www.facebook.com/AustriackieForumKultury


 

12.06.2021 11:00-14:00 ON-LINE
ZOOM-WEBINAR