Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Wiersze w mieście – Sandra Gugić
Motto: Wspólnota
Organizator: Stowarzyszenie Instytutów Kultury i Ambasad Państw Unii Europejskiej EUNIC Warszawa
Współorganizatorzy: Miasto Stołeczne Warszawa, Staromiejski Dom Kultury
Partnerzy: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury


Projekt warszawskiego Stowarzyszenia Instytutów Kultury i Ambasad Państw Unii Europejskiej – EUNIC Warszawa (eunic.pl). Wiersze europejskich poetów związane z tegorocznym mottem „Wspólnota” będzie można od połowy kwietnia przeczytać i wysłuchać na stronie www.wierszewmiescie.eu. Wśród nich wiersz Afirmacja albo we love you Sandry Gugić w oryginale oraz przekładzie Krzysztofa Jachimczaka. Wiersz ukazał się pierwotnie w książce Pod język wkładam ci słowo. Antologia nowej poezji austriackiej (red. Ryszard Wojnakowski, Wrocław 2014).

Sandra Gugić, ur. 1976 w Wiedniu, austriacka poetka i pisarka serbskiego pochodzenia. Pisze prozę, lirykę, dramaty i eseje. Jej ostatnia powieść Zorn und Stille, ukazała się w 2020. Mieszka w Berlinie.
https://sandragugic.com/


Od 15 kwietnia 2021
ON-LINE
Szczegóły projektu znajdą się od 15 kwietnia na stronie
www.wierszewmiescie.euSponsor główny Austriackiego Forum Kultury:

 

  

 

 

 

 

 

 

 

15.04 - 15.05.2021 ON-LINE