Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Seminarium z cyklu „Pracownia teatru austriackiego: teraz teatr /teatr teraz”
Żyjemy w dobie nazistów wyglądu!
René Freund: Klinika pośród hal
Prowadzenie: Barbara Klicka (miesięcznik „Dialog”), Paweł Zarychta (Uniwersytet Jagielloński), Krzysztof Tkaczyk (Uniwersytet Warszawski)
Lektura: René Freund, Klinika pośród hal, przeł. Anna Granatowska
Organizator: Austriackie Forum Kultury w Warszawie
Partner: Agencja Dramatu i Teatru ADiT, www.teatralny.pl
Patronat: Instytut Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego

O 15.00 ostrzykuję botoksem kurze łapki, o 15.30 zmarszczki na czole, o 16.00 mimiczne, o 16.30 worki pod oczami, o 17.30 muszę obejrzeć biust, który robiłem dzisiaj rano, a potem odsysanie tłuszczu z wczoraj! – doktor Gerald Schrack 

Akcja sztuki René Freunda, urodzonego w roku 1967 w Wiedniu austriackiego pisarza i tłumacza, autora sztuk teatralnych, powieści, książek popularnonaukowych i słuchowisk radiowych, rozgrywa się w klinice chirurgii plastycznej połączonej z ekskluzywnym ośrodkiem wellness. Gdy w klinice niespodziewanie pojawia się wakat, jej właściciel i główny chirurg – dążący do finansowego sukcesu za wszelka cenę, zwraca się o pomoc do dawnego przyjaciele ze studiów – homeopaty idealisty, dla którego liczy się przede wszystkim szczęście rodzinne. Spotkanie po latach okaże się dla nich i dla ich rodzin prawdziwym emocjonalnym rollercoasterem. Warto przyjrzeć się temu zderzeniu dwóch odmiennych postaw życiowych a w sztuce Freunda dostrzec gorzką i prześmieszną komedię o śmiertelnie poważnych sprawach, z której możemy dowiedzieć się więcej o otaczającym nas świecie niż z niejednego tekstu zaangażowanego politycznie.


17.04.2024 (śr.), 19.00
ON-LINE
Po polsku
Rejestracja: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZcqdeuuqTkvHNaJtL6TJ7gZsyAliRAikhho
17.04.2024 19:00 ON-LINE

Po polsku / rejestracja