Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Na stronie oead.map znaleźć można wszelkie placówki na świecie, które współpracują z Centrum. 
Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at
Do nauczania języka niemieckiego w kontekście austriackim przeznaczony jest portal www.kulturundsprache.at, z którego pobrać można bezpłatne materiały dydaktyczne.

Stypendia na letni, interdyscyplinarny kurs Uniwersytetu Andrássy w Budapeszcie

Termin nadsyłania zgłoszeń: 04.06.2019
Po raz czwarty Uniwersytet Andrássy w Budapeszcie zaprasza na letnie kursy interdyscyplinarne. Tytuł tegorocznego brzmi: Obszar Naddunajski w perspektywie ostatniego 30-lecia: Demokracja - bilans i perspektywy.
Kurs odbywa się w języku niemieckim w dniach 21-28. lipca 2019 a zdobyć na nim można do 6 punktów ECTS.
Uniwersytet pokrywa koszty pobytu w Budapeszcie. Czesne w wysokości 50 Euro oraz koszty podróży uczestniczki i uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.

Nagroda im. Margharete Lupac 2019 za zaangażowanie obywatelskie w Austrii

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.06.2019
Tym razem nie chodzi o grant, ale o Nagrodę za zaangażowanie obywatelskie na rzecz demokracji i parlamentaryzmu w Austrii im. Margharety Lupac. Nagroda może zostać przyznana zarówno osobom jak i instytucjom. Można do niej zgłosić własną instytucję lub siebie lub instytucje i osoby trzecie, z którymi wspólnie prowadzone były projekty społeczne.
Pula nagród wynosi 15.000 Euro.

Stypendia na Wydziale Nauk Technicznych Uniwersytetu w Klagenfurcie

Termin nadsyłania zgłoszeń: 12.05.2019
20 stypendiów na studia magisterskie czeka na studentki i studentów kierunków technicznych oraz matematycznych na Wydziale Nauk Technicznych Uniwersytetu w Klagenfurcie. Studia odbywają się w roku akademickim 2019/2020 a językiem wykładowym jest angielski. Po studiach, dla najlepszych studentek i studentów, przewidziana jest praktyka zawodowa w austriackich przedsiębiorstwach.

Nagroda Międzykulturowa 2019 dla projektów społecznych wspierających dialog międzykulturowy

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.04.2019
Już po raz szósty zapraszamy organizatorki i organizatorów projektów, które wspierają dialog międzykulturowy i międzywyznaniowy do ubiegania sie o Nagrodę Międzykulturową austriackiego Ministerstwa Europy, Integracji i Spraw Międzynarodowych. W poprzednich edycjach konkursu nagroda dwa razy trafiła do Polski. W 2017 roku inicjatywa Chlebem i Solą otrzymała Nagrodę Miedzykulturową w kategorii MEDIA za projekt portalu informacyjnego www.uchodzcy.info a w roku 2015 fundacja Humanity in Action Polska została nagrodzona w kategorii NAJLEPSZY AKTUALNY PROJEKT za „Kongres Strefa Inter@kcji”. Wysokość nagród w każdej z 4 kategorii wynosi 5.000 Euro.

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.04.2019

Akademia Dyplomatyczna w Wiedniu: Letni Kurs Języka Niemieckiego i Studiów Austriackich 2022

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.05.2022
Tym razem to nie grant, ale zaproszenie na odpłatny Letni Kurs Języka Niemieckiego i Studiów Austriackich organizowany przez Akademię Dyplomatyczą w Wiedniu. Program jest czterotygodniową kombinacją łączącą intensywne szkolenie języka niemieckiego na różnych poziomach zaawansowania z warsztatami i wykladami o historii, ekonomii, polityce i kulturze Austrii. Podczas kursu organizowane będą projekty badawcze dające uczestniczkom i uczestnikom możliwość odkrycia “prawdziwego” Wiednia poza turystycznymi stereotypami a także wizyty w organizacjach międzynarodowych, które swoją siedzibę mają w stolicy Austrii.