Diese Seite verwendet Cookies u. ä. Technologien um individualisierten Service zu bieten und Statistiken zu erstellen. Bei Verwendung dieser Seite ohne Veränderung der Einstellungen des Webbrowsers werden die Cookies auf Ihrem Endgerät installiert. Bedenken Sie, dass Sie die Einstellungen Ihres Webbrowsers jederzeit ändern können.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt
12.10.2018

Workshop für Dramatikerinnen und Dramatiker "Geständnis eines mutigen Verstandes" mit Bernhard Studlar

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy zaprasza do udziału w warsztatach dramatopisarskich pod hasłem "Wyznania odważnego umysłu”, które poprowadzi austriacki dramatopisarz Bernhard Studlar.

Zajęcia odbędą się w terminie 16-19 października 2018 (godz.17-20) w siedzibie Teatru w Pałacu Kultury i Nauki. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim. Pisane po polsku teksty będą na bieżąco tłumaczone na język angielski przez profesjonalnych tłumaczy.

Celem warsztatów jest praktyczne wsparcie uczestników w doskonaleniu dramatopisarskiego rzemiosła, ze szczególnym naciskiem na umiejętność konstruowania dialogów. Punktem wyjścia do pracy będą nieopowiedziane dotąd historie z życia uczestników warsztatów (historie osobiste, rodzinne tajemnice itp.).

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba uczestników: 8-10 osób.

Zgłoszenia do udziału w wydarzeniu (biogram oraz kilka zdań wyjaśniających, dlaczego kandydatka/kandydat chce wziąć udział w warsztatach) należy przesłać do 12.10.2018 do godz.15.00 na adres koordynatorki projektu, Ity Krajewskiej: i.krajewska@teatrdramatyczny.pl

Organizatorzy skontaktują się z wybranymi kandydatami najpóźniej do dnia 13.10.2018.

Bernhard Studlar urodził się  w Wiedniu w 1972 r. W latach 1991-1996 studiował na Uniwersytecie Wiedeńskim (teatrologia, filozofia, język niemiecki, dziennikarstwo).
W latach 1995-1998 pracował jako dramaturg i asystent reżysera w Theater der Jugend w Wiedniu.  W latach 1998-2002 studiował dramatopisarstwo na Uniwersytecie Wiedeńskim. Poza sztukami własnymi Bernhard Studlar pisze także  w duecie z sztuki  z Andreasem Sauterem. W 2001 roku zdobył nagrodę dramatopisarską w konkursie Stückemarkt w Heidelbergu za sztukę ‘Transdanubia Dreaming’, która miała swoja premierę w styczniu 2003 r. w Burgtheater  w Wiedniu. Pierwsza sztuka, która napisał wspólnie  z Andreasem Sauterem  „A. is Another”  zdobyła nagrodę Kleist Prize dla młodych dramatopisarzy w 2000 r.  oraz nagrodę za najlepszą sztukę radiową przyznawaną przez  Radio Basel Foundation w 2004 r. Sztuka „All about Mary Long” otrzymała nagrodę w kategorii Best Radical Comedy przyznawaną przez Kassel State Theatre. Jego sztuki wystawiane są m.in.  w Burgtheater w Wiedniu, Deutsches Schauspielhaus w Hamburgu, w Teatrze Rabenhof   w Wiedniu, Theater Bonn czy Schauspiel Leipzig. Jest także autorem sztuk dla dzieci. W marcu 2017r. premierę miała jego sztuka „Bezgwiezdna noc” napisana na zamówienie Teatru Narodowego w Bratysławie. W 2005  roku wspólnie z  reżyserem Hansem Escherem założył międzykulturowe centrum dramatu WIENER WORTSTAETTEN  (www.wortstaetten.at).

Warsztaty są organizowane w ramach projektu Fabulamundi. Playwriting Europe przy wsparciu programu Kreatywna Europa.