Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Na stronie oead.map znaleźć można wszelkie placówki na świecie, które współpracują z Centrum. 
Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at
Do nauczania języka niemieckiego w kontekście austriackim przeznaczony jest portal www.kulturundsprache.at, z którego pobrać można bezpłatne materiały dydaktyczne.

Program Research Fellowship 2024/2025 Międzynarodowego Centrum Badawczego Nauk Kulturoznawczych Uniwersytuetu Sztuki w Linz

Termin nadsyłania zgłoszeń: 07.07.2024
Stypendia na programy badawcze ifk Research Fellowships przewidziane są dla badaczek i badaczy z tytułem doktora niezależnie od narodowości, instytucji macierzystej czy uprawianej dziedziny wiedzy. Stypendia w kwocie max. € 2.325,- miesięcznie (€ 75/dzień) przyznawane są na jeden semestr akademicki (od 1. października do 31. stycznia lub od 1. marca do 30. czerwca) a organizator zapewnia także miejsce do pracy z wyposażeniem komputerowo-internetowym. 
Uwaga: aplikacja o stypendium w programie Research Fellowship wyklucza aplikację z programu Senior Fellowship.

Program Senior Fellowship 2024/2025 Międzynarodowego Centrum Badawczego Nauk Kulturoznawczych Uniwersytuetu Sztuki w Linz

Termin nadsyłania zgłoszeń: 07.07.2024
Stypendia na programy badawcze ifk Senior Fellowships przewidziane są dla wybitnych w swojej dziedzinie badaczek i badaczy niezależnie od narodowości, instytucji macierzystej, którzy chcą prowadzić własną pracę badawczą i gotowi są nawiązywać kontakty ze środowiskiem naukowym w Austrii. 
Stypendia w kwocie max. € 2.325,- miesięcznie (€ 75/dzień) przyznawane są na jeden semestr akademicki (od 1. października do 31. stycznia lub od 1. marca do 30. czerwca) a organizator zapewnia także miejsce do pracy z wyposażeniem komputerowo-internetowym.  Uwaga: aplikacja o stypendium w programie Senior Fellowship wyklucza aplikację z programu Research Fellowship.

Dance on tour Austria 2024 - program wsparcia dla artystek i artystów tańca współczesnego z Austrii występujących w Polsce

Termin nadsyłania zgłoszeń: 20.12.2024
DANCE ON TOUR AUSTRIA jest programem wsparcia, skierowanym do artystek i artystów oraz do zespołów tańca współczesnego, które swoją siedzibę artystyczną mają w Austrii, a które występują w Polsce.
Wniosek o wsparcie mogą składać zarówno same artystki i artyści przyjeżdżający do Polski, jak też instytucje zapraszające. Wsparcie dotyczy występów, które mają się odbyć w roku 2024. Program powstał we współpracy Tanzquartier Wien oraz austriackiego Federalnego Ministerstwa Spraw Europejskich i Międzynarodowych.

Stypendium literackie miasta Wels 2024 dla autorek i autorów

Termin nadsyłania zgłoszeń: 10.06.2024
Po raz dziesiąty miasto Wels (w lokalnym dialekcie [vøːs]) w Górnej Austrii zaprasza autorkę lub autora na trzymiesięczny pobyt rezydencyjny (jesień 2024). O stypendium ubiegać się mogą osoby z dorobkiem literackim, które podczas pobytu będą miały gotowość do osobistego i twórczego zmierzenia się z krajobrazem społecznym i artystycznym miasta. Stypendium nie ma ograniczeń wiekowych i obejmuje bezpłatne zakwaterowanie oraz wsparcie w wysokości 1.300 Euro/miesięcznie. Z uwagi na spotkania z publicznością znajomość, przynajmniej podstawowa, języka niemieckiego jest nieodzowna.

Webinaria metodyczne dla nauczycielek i nauczycieli języka niemieckiego

Termin nadsyłania zgłoszeń: 27.05.2024
Plurizentrik (13.03.2024), Bekannte Persönlichkeiten aus Österreich (19.04.2024), Lebenswelten junger Menschen in Österreich (27.05.2024) to tematy bezpłatnych webinariów proponowanych w ramach programu „Kultur und Sprache“.
Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce po niemiecku.

Międzynarodowa Letnia Akademia Sztuk Pięknych w Salzburgu 2024

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.05.2024
100 grantów na pokrycie czesnego (opłat za kursy) czeka na uczestniczki i uczestników letnich kursów sztuk pięknych w Salzburgu. Obejmują one szeroką paletę dziedzin od programowania, sztuki mediów i film przez design i urbanistykę po poetykę, krytykę sztuki, performance i rzeźbę. Do udziału zaproszone są zarówno profesjonalistki i profesjonaliści sztuki, jak i amatorki i amatorzy. Kursy trwają od 1 do 4 tygodni i odbywają się od 22 lipca do 31. sierpnia 2024 r.