Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Austriackie Filmy na 36. Warszawskim Festiwalu Filmowym
9.-18.10.2020
Warszawa, różne kina
Termin i miejsce projekcji na stronie Festiwalu: https://wff.pl/pl/films

Organizator: Warszawski Festiwal Filmowy
Partner: Austriackie Forum Kultury



Lis w norze (Der Fuchs im Bau - Der Lehrer)
reż.: Arman T. Riahi
Austria, 2020, 103’
Premiera światowa. Film bierze udział w Konkursie Międzynarodowym.

Czterdziestoletni nauczyciel Hannes Fuchs rozpoczyna pracę w szkole przywięziennej, gdzie poznaje doświadczoną nauczycielkę, stosującą niekonwencjonalne metody dydaktyczne. Elisabeth Berger ma świetny kontakt z uczniami. Dzięki niej Fuchs nie tylko odkrywa własną kreatywność, ale w swoim stylu i w swoim rytmie uczy się docierać do młodzieży. Udaje mu też dotrzeć do jednej z uczennic, zamkniętej w sobie szesnastoletniej Mariam i pomóc wyjść z bardzo skomplikowanej sytuacji.

Arman T. Riahi urodził się w 1981 roku w Iranie. Jego rodzina uciekła w latach 1983/84 do Austrii. Studiował technologię mediów w Wyższej Szkole w St. Pölten oraz grafikę i wzornictwo internetowe w Londynie. Jest reżyserem, scenarzystą i kamerzystą, twórcą takich filmów dokumentalnych i fabularnych jak Die Migrantigen (2017), Schwarzkopf (2011) i Everyday Rebellion (2013).

Projekcje:

Multikino 2: 9 października (pt.), godz. 18:30
Multikino 3: 10 października (sob.), godz. 14:00
Multikino 3: 11 października (ndz.), godz. 21:30
Multikino 2: 13 października (wt.), godz. 11:00 

Lovecut

reż.: Iliana Estanol i Johanna Lietha 
Austria, Szwajcaria 2020, 94´
https://lovecut-film.com/
Film startuje w konkursie 1-2 (dla pierwszych i drugich pełnometrażowych (powyżej 60 minut) filmów fabularnych w dorobku ich reżyserek i reżyserów z całego świata).

Wiedeń: sześcioro młodych ludzi i sześć historii, które subtelnie się przeplatają. Film opowiada o poczuciu tożsamości, o miłości i seksualności w szybko żyjącym społeczeństwie cyfrowym, które oferuje i możliwości, i wyzwania. Młodzież, która wybiera swój własny styl życia w zależności od dostępnych możliwości, która kwestionuje istniejące koncepcje społeczne i wypróbowuje swoje własne. Unosząc się jeszcze między dzieciństwem a dorosłością, udowadniają, że bycie młodym może być jednocześnie i lekkie, i kłopotliwe. Film to obserwacja fragmentów z życia na swój sposób zbuntowanych młodych ludzi i ich historii miłosnych.

Iliana Estañol
urodziła się w Mexico City. Studiowała reżyserię filmową w prestiżowej Międzynarodowej Szkole Filmowej na Kubie (EICTV) oraz na Uniwersytecie Sztuki w Zurychu (ZHdK), a także w Experimental Film & Media na Uniwersytecie Sztuki w Berlinie (UDK). Od 2002 roku zrealizowała kilka filmów jako scenarzystka, reżyserka i producentka, które były pokazywane na międzynarodowych festiwalach filmowych na całym świecie. "Nordland", jej pierwszy film fabularny jako producentki, miał swoją premierę w 2014 roku na Filmkunst Fest w Niemczech.

Johanna Lietha urodziła się w Zurychu i studiowała filmoznawstwo na London University of the Arts. Od 2009 roku asystuje znanym reżyserom przy produkcji filmów fabularnych i teatralnych oraz realizuje różne filmy krótkometrażowe. Od 2011 roku mieszka i pracuje w Wiedniu.

Projekcje:

Multikino 3: czwartek, 15 października, godz. 21:30
Multikino 4: piątek, 16 października, godz. 13:45
Multikino 4: sobota, 17 października, godz. 18:45
Multikino 4: niedziela, 18 października, godz. 13.45

 

09.10 - 18.10.2020 Multikino Złote Tarasy
Złota 59
Warszawa
Bilety