Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Milena Michiko Flašar
— spotkanie na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie

Milena Michiko Flašar, ur. 1980 w St. Pölten, studiowała w Wiedniu i Berlinie germanistykę i romanistykę. Jej matka jest Japonką, ojciec – Austriakiem o czeskich korzeniach. Powieść „Nazwałem go krawat” sprzedała się w ponad 100 tys. egzemplarzy, została wyróżniona wieloma nagrodami, przetłumaczona na 10 języków. Została ponadto wystawiona na deskach Teatru Maxima Gorkiego w Berlinie, jako słuchowisko radiowe w planetarium w Hamburgu oraz przedstawienie taneczne w Ljubljanie. Pisarka mieszka z rodziną w Wiedniu. https://www.milenaflasar.com/


Milena Michiko Flašar „Nazwałem go krawat” 
Przekład: Barbara Bruks, Oficyna Lustro 2021
https://oficynalustro.pl/produkt/nazwalem-go-krawat/

Ławka w tokijskim parku zamienia się w teatralną scenę będącą miejscem emocjonujących wydarzeń i nagłych zwrotów akcji. Spotyka się na niej dwóch ludzi. Obaj są outsiderami niemieszczącymi się w schematach i niepotrafiącymi sprostać presjom i oczekiwaniom społecznym. Stopniowo opowiadają sobie swoje losy, odnajdując nadzieję w łączącej ich więzi. Czułość można zawinąć w jedzenie, smutek ukryć w uśmiechu, a przyjaźń okazuje się możliwa. Odkrywając to, szykują się na ostateczne pożegnanie i na nowy początek.

Tłumaczka książki, Barbara Bruks, zetknęła się z twórczością Mileny Michiko Flašar jako uczestniczka XII Ogólnopolskiego Konkursu Translatorskiego z Literatury Austriackiej współorganizowanego przez Austriackie Forum Kultury w Warszawie w 2019 roku.


27.05.2023 (sb.), 16:00
Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie
Pałac Kultury i Nauki
Sala Sienkiewicza
Pl. Defilad 1, Warszawa
Wstęp wolny
Po polsku i niemiecku z tłumaczeniem konsekutywnym na polski

 

 

27.05.2023 16:00 Pałac Kultury i Nauki
Pl. Defilad 1
Warszawa
Wstęp wolny