Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at

Odkrywanie Modernizmu - Wiedeń przełomu wieków / kurs uniwersytecki na Uniwersytecie Wiedeńskim

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.11.2017
W tym wypadku wyjątkowo nie jest to zaproszenie do składania aplikacji o grant. Uniwersytet Wiedeński zaprasza na dwutygodniowy kurs p.t. "Odkrywanie Modernizmu - Wiedeń przełomu wieków" obejmujący zarówno seminaria uniwersyteckie jak i uzupełnianie wiedzy teoretycznej bezpośrednio "w terenie" - w Wiedniu.  
Kurs trwa od 2 do 17 lutego 2018.

Stypendium rezydencyjne dla artystki lub artysty fotografii w Museumsquartier w Wiedniu na grudzień 2017

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.10.2017
Program Q21 Artist-in-Residence w MuseumsQuartier w Wiedniu jest międzynarodowym programem stypendialnym. Rocznie blisko 40 artystek i artystów fotografii mieszkających poza Austrią, zapraszanych jest na dwa miesiące do Wiednia, by mieszkać i pracować w atelier Q21 w MuseumsQuartier. Podczas pobytu rezydentki i rezydenci tworzą projekty wspólnie z miejscowymi artystkami i artystami.

Międzynarodowy Konkurs "Franz Schubert i muzyka współczesna" dla wykonawczyń i wykonawców

Termin nadsyłania zgłoszeń: 05.10.2017
Międzynarodowy Konkurs "Franz Schubert i muzyka współczesna" zaprasza do udziału wykonawczynie i wykonaców w następujących kategoriach: duet wokalno-instrumentalny (pieśń) / trio fortepianowe / kwartet smyczkowy.

V. Międzynarodowy konkurs im. BÉLI BARTÓKA

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.09.2017
Zapraszamy pianistki i pianistów w wieku 7-25 lat do udziału w konkursie fortepianowym organizowanym przez Konserwatorium Muzyczne Landu Stryrii.
Uczestniczki i uczestnicy, podzieleni na 6 grup wiekowych, przestawiają jeden utwór z twórczości kompozytora i Klasyków Wiedeńskich oraz jeden z epoki Baroku, Romantyzmu, Impresjonizmu lub innych.

50 stypendiów Artist-in-Residence w 2018 r. w Wiedniu i Salzburgu

Termin nadsyłania zgłoszeń: 18.09.2017
Urząd Kanclerski Republiki Austrii we współpracy z KulturKontakt Austria zaprasza do ubiegania się o stypendia Artist-in-Residence, które odbyć można będzie w 2018 roku w Wiedniu i Salzburgu.
Rezydencje służą poznaniu austriackiego krajobrazu kulturalnego i nawiązaniu kontaktów z austriackimi twórczyniami i twórcami. Celem stypendium jest realizacja własnego projektu artystycznego.

Program rezydencyjny dla artystek i artystów z Austrii we wrocławskim WRO Art Center

Termin nadsyłania zgłoszeń: 28.08.2017
“The sky above the port was the color of television tuned to a dead channel” to temat przewodni programu  Artist-in-Residence, skierowanego do artystek i artystów, kuratorek i kuratorów mieszkających w Austrii a realizowanego we Wrocławiu we WRO Art Center. Program jest wspólnym przedsięwzięciem WRO i Austriackiego Forum Kultury w Warszawie.