Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at

IFK - Międzynarodowe Centurm Badawcze Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu: Stypendia badawcze Senior Fellowship na rok akademicki 2018/2019

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.07.2017
IFK - Międzynarodowe Centrum Badawcze Nauk o Kulturze Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu ogłasza nabór na program stypendialny  IFK_Senior Fellowship. O stypendium ubiegać się mogą naukowczynie i naukowcy ze znaczącym dorobkiem naukowym, którzy w IFK chcieliby zarówno poświęcić się własnym badaniom naukowym, jak również nawiązać współpracę naukową ze stypendystkami i stypendystami programu z Austrii. 
Preferowane są zgłoszenia osób o międzynarodowej renomie naukowej, które ze względu na profil swych publikacji są ekspertkami i ekspertami w swojej dziedzinie.

IFK - Międzynarodowe Centrum Badawcze Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu: Stypendia badawcze Research Fellowship na rok akademicki 2018/2019

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.07.2017
IFK Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu po raz kolejny ogłasza nabór na program badawczy dla naukowczyń i naukowców z tytułem doktora, zajmujących się naukami humanistycznymi i społecznymi.
Stypendia badawcze przyznawane są na jeden semestr a ubiegać może się o nie każdy, niezależnie od narodowości czy przynależności do jakiejkolwiek instytucji naukowej.

Letnie seminarium „Grenzen und Identitäten“ na Uniwersytecie Andrássy w Budapeszcie

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.06.2017
Europeizacja i globalizacja przyniosły ze sobą otwarcie granic, doprowadzając jednocześnie w społeczeństwach do wzrostu poczucia niepewności, co znów pociągnęło za sobą zwrot ku idei narodowej suwerenności i narodowej tożsamości. Od 23. do 30. lipca 2017 Letni Uniwersytet Andrássy w Budapeszcie zaprasza uczestniczki i uczestników z Europy Środkowo-Wschodniej, Południowo-Wschodniej, Wschodniej oraz z Austrii, Niemiec i Szwajcarii do udzialu w seminarium p.t. "Grenzen und Identitäten" („Granice i Tożsamości“).  Językiem seminarium jest jęz. niemiecki.

Konkurs dramatopisarski - exil-DramatikerInnenpreis 2017

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.04.2017
Do konkursu zgłaszać można samodzielnie napisane przez autorkę lub autora, niewystawione jeszcze sztuki teatralne, które poświęcone są tematyce tożsamości, ucieczki/wypędzenia, integracji lub życia między kulturami a napisane zostały w języku niemieckim.

Nagroda Międzykulturowa 2017 dla projektów społecznych wspierających dialog międzykulturowy

Termin nadsyłania zgłoszeń: 12.04.2017
Austriackie Ministerstwo Europy, Integracji i Spraw Międzynarodowych po raz czwarty ogłasza konkurs na najlepsze projekty społeczne w czterech dziedzinach: zrównowazony rozwój, aktualne wydarzenie, innowacje i media. Projekty powinny wspierać dialog międzykulturowy ze szczególnym uwzględnieniem tematyki sztuki i kultury, kobiet, młodzieży oraz edukacji obywatelskiej.

Zwycięskie projekty otrzymają nagrody w wysokości od 5.000 do 10.000 Euro.

Stypendium literackie miasta Graz dla pisarek i pisarzy

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.03.2017

Na zamku Cerrini am Schloßberg w Grazu czeka na Państwa miejsce pozwalające tworzyć. Zapraszamy do ubiegania się o stypendium literackie dla pisarek i pisarzy miasta Graz na rok 2017/2018.