Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt
23.12.2021

Kto naprawi świat? Globalny casting nowych idei z Radiem Austriackim Ö1

Kto naprawi świat?  Globalny casting nowych idei 
                                                                                                               „Małymi krokami w stronę wielkiej zmiany”
 
To zdanie opisuje inicjatywę o nazwie „Naprawa przyszłości”, w której ramach pierwszy program Austriackiego Radia „Ö1” w styczniu 2020 roku uruchomił platformę medialną dla nowatorskich idei rodem z Austrii.
 
W 2021 roku inicjatywa ta wychodzi poza granice Austrii i daje sygnał startu do Globalnego castingu nowych idei – także w Polsce!
 
Szukamy inicjatyw pozytywnie zmieniających i kształtujących Polskę, Austrię i świat.
 
Pandemia Covid-19 unaoczniła nam raz jeszcze, w jak bardzo usieciowionym świecie żyjemy, jak bardzo jesteśmy ze sobą powiązani i od siebie zależni. Dotyczy to naszego zdrowia, naszej gospodarki, środowiska – po prostu wszystkiego. Stąd apel, byśmy się wymieniali informacjami, wzajemnie motywowali i łączyli nasze idee. Globalny warsztat naprawczy ma być miejscem wspólnej nauki, eksperymentowania oraz rozwijania nowych form współpracy – także między Polską a Austrią!
 
Szukamy odpowiedzi na przykład na takie pytania: czy potrafimy żyć, nie wytwarzając śmieci? Jak można dobrze przygotować uniwersytety do cyfryzacji? Czy istnieje alternatywa dla sprzedaży wysyłkowej online? Jak zmienić nasze podejście do produkcji żywności? Jak  produkować tekstylia w sposób zgodny ze standardami ekologicznymi i możliwy do przyjęcia przez społeczeństwo?
 
Zapraszamy do udziału w Globalnym castingu nowych idei! Szukamy nowatorskich pomysłów, koncepcji, ale też zrealizowanych już projektów poświęconych problemom globalnym, czy to w bardzo rozległym, czy to w bardzo wąskim kontekście – w technologii, środowisku, żywieniu, w kulturze, gospodarce, a także w technologii społecznej. Prosimy o nadsyłanie filmów wideo z własnymi pomysłami na naprawę przyszłości na platformie https://oe1.orf.at/future.
 
Projekty wybrane przez jury otrzymają mentoring i możliwość prezentacji. Więcej konkretnych informacji, w jaki sposób przedstawić swoją ideę znajdą Państwo na podstronie Radia. Liczymy na Państwa udział. Razem utworzymy „hub” dla dialogu międzypokoleniowego i wymiany międzynarodowej.