Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt
03.02.2022

STRABAG Artaward 2022 - konkurs sztuki malarstwa i rysunku

Konkurs Strabag Artaward organizowany jest od 1994 r. a od 2009 ma także edycję międzynarodową. Skierowany jest on do twórczyń i twórców szeroko rozumianego malarstwa i rysunku.

W latach 2021-2023 zaprasza do udziału artystki i artystów z Polski, Austrii Czech, Słowacji i Węgier, którzy nie ukończyli 40 roku życia. 

Uczestniczki i uczestnicy muszą posiadać dyplom ukończenia artystycznej uczelni wyższej.

W konkursie przyznana zostanie główna nagroda w wys. 15.000 Euro oraz cztery wyróżnienia po 5.000 Euro. Zgłaszane prace muszą znajdować się w posiadaniu zgłaszających je twórczyń i twórców a w wypadku przyznania nagrody, organizator konkursu nie nabywa praw do nich. Nie można zgłaszać prac, które zostały wyróżnione wcześniej w jakimkolwiek innym publicznym konkursie.

Termin zgłoszeń upływa 3.02.2022 r. Składać je można wyłącznie online przez stronę www.strabag-kunstforum.at.
Organizatorzy zwracają uwagę na możliwość zablokowania systemu z powodów technicznych (duże pliki) i sugerują rozpoczęcie procedury aplikacyjnej odpowiednio wcześniej. 

Więcej informacji w języku angielskim wraz z tymi o formularzach zgłoszeniowych znaleźć można pod linkiem: https://www.strabag-kunstforum.at/artaward-en/application/