Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

10.03.2010 (śr.)
godz. 18.00
oraz
07.04.2010 (śr.)
godz. 18.00
austriackie forum kultury
ul. Próżna 8
Warszawa

Ilość miejsc ograniczona!
Konieczne zapisy:
Agnieszka Borkiewicz
Tel. 022 526 88 28
agnieszka.borkiewicz@bmeia.gv.at

Koncepcja:
Agata Bielik-Robson

(po niemiecku)

10.03.2010: Thomas Bernhard a Franz Kafka (Zaburzenie i Zamek)
07.04.2010: Thomas Bernhard a Samuel Beckett (Suterena i Molloy)
Celem spotkań jest zgromadzenie grupy osób o szerokich zainteresowaniach humanistycznych, które na co dzień obcują z niemieckojęzyczną myślą (literaturą i filozofią), a nie mają okazji do tego, by o niej rozmawiać w jej języku oryginalnym. „Rozmowy o literaturze niemieckojęzycznej“ mają stworzyć m. in. tłumaczom, germanistom, literaturoznawcom i filozofom wspólne forum dyskusyjne, na którym mogliby prowadzić w języku niemieckim interdyscyplinarne rozmowy na wybrane tematy. Pierwsza seria spotkań poświęcona będzie twórczości Thomasa Bernharda.
Dr hab. AGATA BIELIK-ROBSON ukończyła filozofię na Uniwersytecie Warszawskim (1989), doktoryzowała się w IFIS PAN (1995). Kilka lat spędziła w Wielkiej Brytanii, między innymi w Oksfordzie i Londynie. Obecnie pracuje w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN oraz w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW. Opublikowała kilkadziesiąt artykułów w językach polskim, niemieckim i angielskim oraz pięć książek. Na jesieni tego roku, w wydawnictwie Northwestern University wyjdzie jej książka poświęcona filozofii Harolda Blooma: The Saving Lie. Harold Bloom and Deconstruction. Zajmuje się współczesną filozofią podmiotu, teorią literatury oraz filozofią religii, ze szczególnym uwzględnieniem judaizmu. W tej chwili pracuje nad projektem poświęconym myśli postsekularnej o roboczej nazwie Religia u bram.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Agata_Bielik-Robson

10.03.2010