Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Trio PRIM
Koncert na „Międzynarodowym Festiwalu Pianistów Jazzowych” w Kaliszu i w Warszawie

Trio PRIM to:
Felix Biller
– klawisze
Martin Melzer
– gitara basowa
Christoph Karas – perkusja

Organizator: Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu i Austriackie Forum Kultury w Warszawie
Więcej informacji: https://ckis.kalisz.pl/festiwale/mfpj/

Prim to austriacki zespół jazzowy eksplorujący granice formatu tria fortepianowego. Utworzona w 2015 r. w Wiedniu formacja wyróżnia się na tle kulturalnego krajobrazu miasta. Trzej muzycy, którzy czerpią inspirację z tak różnych źródeł jak Esbjörn Svensson Trio, John Cage czy Jan Sebastian Bach, wypracowali mimo to swoje unikalne brzmienie. Muzykę Prim określaną jako „ryzykowną i ostrą” niełatwo jest zaklasyfikować. Ich różnorodny styl jest eksperymentalny a zarazem przystępny, ich brzmienie „soczyste i musujące”, ich gra wirtuozerska a jednak wpadająca w ucho.

Najnowszy album Mind and the Wind (Alessa Records, 2020) dowodzi, że w poszukiwaniu jak najwyższej jakości narracyjnej zespół nie przestaje eksperymentować z dźwiękiem i schematami. Album jest starannie dobraną, żywą mieszanką lirycznych ballad i utworów funkowych. Prim spotykał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności w wielu krajach, występował też w radio: Ö1-Jazznacht, Radio Proglas, Radio Wrocław czy JazzFM.


24.11.2023 (pt.), 19:00
Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych
uL. Łazienna 6
Kalisz

25.11.2023 (sob.), 19:00
Austriackie Forum Kultury
Próżna 7/9 Warszawa
Wstęp wolny.

 

 

24.11 - 25.11.2023
Kalisz, Warszawa