Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Międzynarodowa Konferencja „Sztuka dzisiaj”:
Sztuka i wirtualność, czyli co wynika ze spotkania artysty i informatyka
Inicjatorki i kuratorzy: Eulalia Domanowska, prof. Marta Smolińska, prof. Jarosław Perszko
Organizator: Politechnika Białostocka
Partnerzy: Austriackie Forum Kultury w Warszawie

Wirtualna rzeczywistość jest dynamicznie rozwijającą się nową przestrzenią twórczości artystycznej. Wiele się o niej mówi i choć wciąż niewiele osób miało okazję jej doświadczyć, funkcjonuje ona jako metafora przyszłości. W dobie pandemii przyszło nam zanurzyć się w niej nieco głębiej, ponieważ to przestrzeń Internetu stała się dla wielu z nas bardziej realna niż niedostępna rzeczywistość za oknami.

Historia sztuki tylko marginalnie zajmuje się dziełami stworzonymi i „zmaterializowanymi” przy użyciu wirtualnych technologii. Celem konferencji jest dyskusja nad aktualnymi perspektywami badawczymi historycznych i współczesnych zjawisk sztuki, z przykładami zastosowania technologii digitalizacji w innych dziedzinach sztuk wizualnych i kultury. Ważnym elementem konferencji będą warsztaty edukacyjne i artystyczne prowadzone przez artystów i artystki. Drugim zadaniem konferencji jest pokazanie przenikanie się technologii VR ze sztuką i jej wielkiego wpływu na twórców współczesnej kultury oraz na społeczeństwo antropocenu. Zapraszamy specjalistów i specjalistki ze świata nauki i sztuki, które przedstawią teorię i praktykę wirtualności.

W konferencji „Sztuka dzisiaj” weźmie udział 20 uczestników i uczestniczek, w tym dyrektor artystyczny Ars Electronica w Linz, Gerfried Stocker, który weźmie udział 26 października w panelu dyskusyjnym oraz dwóch artystów: Martin Breindl i Norbert Math, którzy poprowadzą warsztaty multimedialne.


25-27.10.2021
Politechnika Białostocka, aula Wydziału Architektury
ul. Oskara Sosnowskiego 11, Białystok
Wstęp bezpłatny 
po angielsku










 

25.10 - 27.10.2021 Politechnika Białostocka
ul. Oskara Sosnowskiego 11
Białystok
Wstęp bezpłatny / po angielsku