Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Czytanie performatywne
Peter Turrini „Alzheimer we dwoje“
Przekład: Piotr Szalsza
Wprowadzenie: dr hab. Krzysztof Tkaczyk (Uniwersytet Warszawski)
Organizator: Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Agencja Dramatu i Teatru ADiT, Teatr Ateneum
Foto: Peter Turrini © Manfred Werner, CC BY-SA 3.0

Reżyseria: Tomasz Cyz

Aktorzy:
Ewa Telega
Grzegorz Damięcki
Bartek Nowosielski (głosy, off)

Muzyka: Dominik Strycharski

Co się wydarzy, gdy enfant terrible teatru austriackiego, burzyciel porządków, nie tylko tych teatralnych, choć przyznajmy, dziś już nieco uładzony, zabierze się do napisania sztuki o dwojgu cierpiących na alzheimera mieszkańcach rezydencji dla seniorów „Jesienna radość”? Powstanie ciepła i absolutnie niebanalna słodko-gorzka przypowieść o Nim i o Niej, odkochujących i zakochujących się w sobie każdego dnia (Alzheimer!). Peter Turrini nie byłby sobą, gdyby nie przemycił w niej krytycznej refleksji o ostatnim półwieczu i o nas samych.

Peter Turrini – ur. w Karyntii w roku 1944 wybitny i najczęściej na świecie wystawiany dramatopisarz austriacki, krytyczny, nierzadko bulwersujący komentator rzeczywistości społecznopolitycznej i znawca duszy ludzkiej.


18.10.2021 (pn.), 19.00
Teatr Ateneum
ul. Jaracza 2 Warszawa
Wstęp bezpłatny
Po polsku


           

 

18.10.2021 19:00 Teatr Ateneum
ul. Jaracza 2
Warszawa
Wstęp bezpłatny / po polsku