Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

33. Festiwal Mozartowski: Warszawa i Wiedeń
Wyjątkowy festiwal muzyczny w dwóch miastach
Organizator: Warszawska Opera Kameralna.
Patronat Honorowy: Ambasada Austrii w Polsce


Przed nami 33. Festiwal Mozartowski, który obiecuje uczestnikom wyjątkowe przeżycia kulturalne i muzyczne w Warszawie oraz Wiedniu.

W Warszawie, miastem, gdzie rozpocznie się festiwal, oczekuje nas szereg atrakcji, w tym koncerty, przedstawienia oraz specjalne wydarzenia, takie jak uroczyste otwarcie w Filharmonii Narodowej oraz uroczysta gala zakończeniowa w Teatrze Polskim.

Nie można pominąć występów Młodzieżowej Orkiestry Mozartowskiej, złożonej z utalentowanych uczniów szkół muzycznych z całej Polski, ani też cyklu wydarzeń z serii Mozart Editions, organizowanych przez Snack Opera, które skierowane są zarówno do doświadczonych melomanów, jak i młodszych miłośników muzyki.

W Wiedniu, historycznej stolicy muzyki, festiwal będzie obecny podczas trzech wyjątkowych wieczorów w maju, w renomowanych miejscach, takich jak Wiener Musikverein, Mozarthaus oraz Hofburgkapelle. Podczas tych wydarzeń będzie okazja do zapoznania się z niezapomnianymi interpretacjami arii, duetów i symfonii z dzieł Mozarta, które zostaną wykonane przez wybitnych solistów, takich jak Jessica Pratt i Petr Nekoranec, przy akompaniamencie uznanych orkiestr pod kierownictwem utalentowanych dyrygentów, takich jak Michał Maciaszcyk i Adam Banaszak.

Zapraszamy do zagłębienia się w świat muzyki Mozarta i do pozwolenia sobie na oczarowanie przez jego ponadczasowe dzieła!


13.05.-30.06.2024
Warszawa i Wiedeń
Więcej informacji na stronie internetowej festiwalu:
https://operakameralna.pl/project/33-festiwal-mozartowski-w-warszawie-i-w-wiedniu/

 

13.05 - 30.06.2024
Warszawa, Wiedeń