Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

 

90. rocznica urodzin Thomasa Bernharda
Rozmowa i czytanie

Prowadzenie: Agata Wittchen-Barełkowska, Adam Lipszyc

Udział m.in.: Jacek St. Buras, Marek Kędzierski, Sława Lisiecka, Monika Muskała, Marcin Polak, Katarzyna Szymańska (UAM), Arkadiusz Żychliński (UAM)

Fragmenty różnych utworów Bernharda przeczytają: Andrzej Mastalerz i inni

Thomas Bernhard postrzegany jest dziś jako jeden z najważniejszych pisarzy europejskich drugiej połowy XX wieku, a jego twórczość prozatorska i dramaturgiczna cieszy się – także w Polsce – niesłabnącym zainteresowaniem. 9 lutego 2021 roku Bernhard obchodziłby 90-te urodziny. Podczas spotkania, organizowanego z tej okazji, polscy znawcy i tłumacze jego twórczości opowiedzą o tym, co wciąż pociąga ich lub niepokoi w tym pisarstwie. Spróbują też odpowiedzieć na pytanie, do jakiego stopnia włączenie autora Wymazywania do literackiego kanonu spowodowało neutralizację wywrotowego potencjału tej prozy.

09.02.2021 (wt.), 19:00
ON-LINE
FB-live na: https://www.facebook.com/AustriackieForumKultury
Po polsku

Partnerzy: Wydawnictwo Od Do, Spółdzielnia Wydawnicza „Czytelnik”, Uniwersytet Muri im. Franza Kafki
Patronat medialny: Magazyn „Wizje”, Magazyn „Nowa Orgia Myśli”
Pomysł i organizacja: Austriackie Forum Kultury w Warszawie

09.02.2021 19:00 ON-LINE