Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Dyskusja z cyklu „Austria. Laboratorium krytyczne”
Christine Lavant „Historia zapisana na drzwiach i dwie inne opowieści”

Prowadzenie: Barbara Klicka, Agnieszka Jezierska-Wiśniewska, Kalina Kupczyńska, Antoni Zając
Lektura obowiązkowa: Christine Lavant „Historia zapisana na drzwiach i dwie inne opowieści”, przekład: Małgorzata Łukasiewicz, Wydawnictwo Ossolineum, Wrocław 2021
Lektura opcjonalna: Christine Lavant, Zapiski z domu wariatów, przekład: Małgorzata Łukasiewicz, Wydawnictwo Ossolineum, Wrocław 2017
Partner: „Literatura na Świecie” 
Pomysł i organizacja: Austriackie Forum Kultury w Warszawie

W „Historii zapisanej na drzwiach…” pomieszczono trzy opowiadania Christine Lavant, które ta napisała przed stworzeniem swojej najważniejszej książki, czyli „Zapisków z domu wariatów”. Podczas rozmowy postaramy się przyjrzeć specyfice proponowanych przez autorkę dziecięcych perspektyw, a także konstrukcji świata, która z nich wynika. Porozmawiamy zarówno o wątkach, które łączą wczesną prozę Lavant z jej późniejszym dziełem, jak i o tych, które autorka zdaje się z biegiem lat porzucać lub przekształcać.

Christine Lavant - (1915–1973) – austriacka poetka i prozaiczka. Po polsku ukazały się dotąd: wybór wierszy "Nocny krzyk pawia" (wybór i przekład R. Wojnakowski), "Zapiski z domu wariatów" i "Historia zapisana na drzwiach i dwie inne opowieści" (w przekładzie M. Łukasiewicz).


29.03.2023 (śr.), 18:00
Austriackie Forum Kultury w Warszawie
ul. Próżna 7/9
Konieczna rejestracja: laboratorium.krytyczne@gmail.com
Po polsku


29.03.2023 18:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Rejestracja