Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Czytanie performatywne sztuki ON-LINE
„Księżniczka Eisenherz“
Franzobel 
we współpracy z Wernerem Müllerem

Przekład: Marek Szalsza
Wprowadzenie: dr hab. Krzysztof Tkaczyk (Uniwersytet Warszawski)
Reżyseria: Marcin Bartnikowski
Scenografia: Marcin Bartnikowski, Marcin Bikowski
Obsada: Marcin Bartnikowski, Anna Stela, Agnieszka Roszkowska, Krzysztof Ogłoza, Agnieszka Sawicka, Natalia Sakowicz, Maciej Grzegorczyk, Aleks Joński, Agnieszka Makowska, Marcin Bikowski
Organizatorzy: Austriackie Forum Kultury, Agencja ADiT, Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego w Białymstoku

Eisenerz, gdzieś w Austrii, anno domini 1944. Gdy w niewielkim mieszkaniu Milli – konspiratorki mimo woli – pojawiają się nagle dwaj opozycjoniści, a do drzwi puka z prośbą o pomoc jej poszukiwana przez Gestapo szkolna koleżanka, robi się naprawdę niebezpiecznie. Zwłaszcza, że niczym w slapstickowej komedii przypominającej danse macabre, Millę odwiedzają zatwardziali naziści: teściowie, szef miejscowej organizacji partyjnej i położna hitlerówka. I jakby tego było mało, z przyszłości przybywa syn Milli Werner i pyta o sens jej zaangażowania w ruch oporu.

Franzobel, właść. Franz Stefan Griebl – urodzony w roku 1967 w Vöcklabruck w Górnej Austrii prozaik, poeta, dramatopisarz i nonkonformista, pisze od roku 1989, znakiem rozpoznawczym jego twórczości są absurd, groteska i czarny humor.


30.11.2020, 20.00 ― 2.12.2020, 20.00 (48 godz.)

ON-LINE
LINK: https://www.youtube.com/channel/UC76BRhIQzqYJGPEFi7jBaUg
Wstęp wolny
Język polski

 

 

30.11 - 02.12.2020
ON-LINE
Wstęp wolny / po polsku