Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

22 + 23.10.2011 (sob. + nd.)
godz. 10.00 – 19.00
austriackie forum kultury
ul. Próżna 8
Warszawa

Wstęp wolny

W roku 2011 przypada 150 rocznica urodzin Rudolfa Steinera. Zorganizowana z tej okazji wystawa połączona z krótkimi prelekcjami, prezentacjami i warsztatami ma przybliżyć postać Antropozofa, ukazać jego wpływ na różne dziedziny współczesnego życia, a także stworzyć możliwość do swobodnego spotkania i rozmowy z osobami, które zainspirowane ideami pochodzącymi od Rudolfa Steinera działają na co dzień
w takich dziedzinach jak pedagogika, medycyna, sztuka itp.
W programie m.in. warsztaty malarskie, prezentacje eurytmiczne, spotkania
z lekarzami stosującymi medycynę antropozoficzną, prezentacje leków firm WALA
i Weleda, prezentacje i kiermasz kosmetyków dr Hauschka, materiałów
dla szkół firmy Stockmar i produktów „Mlecznej Drogi”.
Szczegółowy program wystawy na stronie www.antropozofia.pl

RUDOLF STEINER (1861–1925) – urodził się w Kraljevec na terenie Austro-Węgier, studiował na Politechnice Wiedeńskiej, tytuł doktora filozofii uzyskał na Uniwersytecie w Rostocku. Współpracował przy wydaniu dzieł Goethego odpowiedzialny za prace przyrodoznawcze. Przez sześć lat pracował w Archiwum Goethego w Weimarze. Stworzył podstawy antropozofii – współczesnego nurtu poznawczego stawiającego sobie za cel adekwatne ujęcie istoty człowieka (antropos). Steiner wskazywał, że rozwój ludzkości osiągnął stadium, w którym człowiek zdolny jest w pełni świadomie odnaleźć swoje korzenie, dotrzeć do swego Ja, a tym samym zająć właściwe miejsce w świecie. Oznacza to rozkwit odpowiedzialnej za swoje czyny wolnej, twórczej społecznie jednostki. Konieczne jest jednak do tego poznanie potrafiące ująć istotę Ja. Poznaniem takim ma być w intencji Steinera antropozofia. Widziana oczami Steinera ludzkość ma przed sobą w najbliższej przyszłości głębokie przemiany. Obejmą one wszystkie dziedziny życia. Stąd też twórcze inspiracje i działania Steinera odnajdujemy m.in. w przyrodoznawstwie, pedagogice, medycynie, rolnictwie, sztuce, ekonomii, teologii.

Towarzystwo Antropozoficzne
w Polsce
http://www.antropozofia.pl

22.10 - 23.10.2011