Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Floraphoniker: Queerbeet
Spektakl uliczny na festiwalu La Strada
Organizator: Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Województwo Wielkopolska, Instytucja Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Austriackie Forum Kultury

Czterech dziwnych facetów, którzy mogliby być mieszanką muzyków symfonicznych i krasnali ogrodowych, czyni ostatnie przygotowania do koncertu nieco innego rodzaju. Przesuwane skrzynie, konewki, grabie, rękawice ogrodnicze i węże to główne elementy ich instrumentów. Szybkie strojenie i na publiczność wylewa się kolorowe potpourri wiecznie zielonych roślin. Z czterogłosowym śpiewem i tak egzotycznymi instrumentami jak konewka, lutnia czy cynkowy bas z grabiami, prezentowane są chwytliwe melodie z ostatnich 60 lat; ale - „Sweet home Alabama” staje się teraz „wir habm alle bama”, lub „la Bamba” staje się „Die Pampa”. Liryczna i muzyczna rozkosz z różnorodnością dziwacznych instrumentów.
Floraphoniker zachwycił już publiczność na międzynarodowych koncertach (Turcja, Włochy).”

16.06.2024, 18:45
Polana w Parku Miejskim przy rzeźbie „Spoczywajaca” (przy CKiS)
Kalisz
Wstęp wolny
Więcej informacji: https://ckis.kalisz.pl/
16.06.2024 18:45 Park Miejski

Kalisz
Wstęp wolny