Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Wystawa:
Mario Kiesenhofer – Skarb

Mario Kiesenhofer tworzy w różnych mediach, zajmuje się fotografią, wideo, instalacją, jak również pracuje z tekstem. W swojej praktyce artystycznej podkreśla widoczność społeczności queerowych i ich bezpiecznych przestrzeni. W swojej wystawie indywidualnej Skarb w Austriackim Forum Kultury w Warszawie artysta prezentuje wybrane fotografie ze swojej serii Treasure, ukazującej scenę muzyki elektronicznej queerowej w Europie Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem Warszawy. Zanurzone w kolorowym świetle obrazy Mario Kiesenhofera odzwierciedlają kulturę imprezową, w której scena techno lat 90. przeżywa renesans, jednocześnie stawiając silny opór i polityczne postulaty. Klub staje się miejscem włączającym się w protest, a parkiet taneczny queerową sceną w coraz bardziej nietolerancyjnych systemach.

Kuratorem wystawy Mario Kiesenhofera w Austriackim Forum Kultury w Warszawie jest Stanisław Welbel. Projekt Treasure, kuratorowany przez Lisę Ortner-Kreil został po raz pierwszy zaprezentowany w Bank Austria Kunstforum Wien na przełomie 2023/24 roku.

Mario Kiesenhofer urodził się w Freistadt w Górnej Austrii w 1984 roku. Mieszka i pracuje w Wiedniu, studiował fotografię i sztukę wideo jako student Matthiasa Herrmanna i Dorit Margreiter na Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu. Liczne projekty wystawowe od 2016 roku, w tym Sex in Vienna. Desire. Control. Transgression w Muzeum Wiedeńskim (2016/17), Sensations. Closer to the People w Kunstverein Schattendorf (2019), Shifting Layers w Bildraum 01 w Wiedniu (2021), Surroundings w Peter Hay Halpert Fine Art w Nowym Jorku (2022), gmunden.photo (2023) i ostatnio Treasure w Bank Austria Kunstforum Wien (2023/24).
www.mariokiesenhofer.com
www.instagram.com/mario_kies


14.6.2024 (Pt.)
Wernisaż godz. 18:00
Podczas wernisażu odbędzie się rozmowa pomiędzy artystą a kuratorem,
po której nastąpi performans dźwiękowy w wykonaniu Avtomat.
http://www.instagram.com/avtomatmusic/

Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9 Warszawa
Wystawa potrwa do: 02.08.2024
Wstęp wolny

Fotografia: Mario Kiesenhofer, z serii Treasure, 2023, widok wystawy: Bank Austria Kunstforum Wien, 2023/24 © Mario Kiesenhofer

14.06 - 02.08.2024 18:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Wstęp wolny