Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Austria na Women in Tech Summit 2024
Największa w Europie i Azji konferencja dla kobiet w nowych technologiach!
Prof. Christiane Floyd na Women in Tech Summit 2024 w Warszawie

Największa w Europie i Azji konferencja dla kobiet w nowych technologiach znów gości w Warszawie. 12 i 13 czerwca na Perspektywy Women in Tech 2024 do warszawskiego Expo XXI zjadą czołowe inżynierki, programistki, specjalistki, naukowczynie, przedsiębiorczynie, aktywistki, liderki i startuperki, studentki oraz kobiety stojące u progu kariery zawodowej, a także mężczyźni i wszystkie osoby wspierające różnorodność w branży STEM, Tech & IT.

Podczas Perspektywy Women in Tech Summit 2024 na czterech scenach odbędą się wystąpienia ponad 150 inspirujących mówczyń i mówców oraz znakomitych gości specjalnych, a do tego dziesiątki tech-talków i warsztatów.

Specjalną gościnią Summitu będzie w tym roku pochodząca z Austrii pierwsza profesorka nauk komputerowych w krajach niemieckiego obszaru językowego, Prof. em. Christiane Floyd (Uniwersytet Techniczny w Wiedniu, Uniwersytet w Hamburgu). W środę, 12 czerwca, na scenie głównej, wygłosi wykład p.t. „Artificial Intelligence and truth” – bazujący na eksperymentalnym badaniu przy pomocy programu ChatGPT. W czwartek, 13 czerwca, weźmie udział w 5. seminarium dla badaczek nauk komputerowych (The 5th Seminar for Computer Science Researchers), podczas którego wygłosi wykład p.t. „STEPS to human-centered software development”. Seminarium i rozmowa poświęcone będą specyfice kariery zawodowej naukowczyń w dziedzinie informatyki i dziedzinach pokrewnych, stanowiąc dla nich okazję do zaprezentowania własnych projektów badawczych i nawiązania kontaktów naukowych.

Ponadto w ramach tegorocznego Summitu, Austria będzie miała swoje stoisko w strefie Career Expo – organizowane przez Austriackie Forum Kultury razem z Narodowym Biurem Promocji Austrii, ADVANTAGE AUSTRIA Warszawa i Österreich Institut Polska. Serdecznie zapraszamy!

Prof. em. Christiane Floyd (1943, Wiedeń) – pionierka inżynierii oprogramowania, pierwsza profesorka nauk komputerowych w krajach niemieckiego obszaru językowego a także pasjonatka pieszych wędrówek górskich.
Prof. em. Christiane Floyd o sobie: jestem Austriaczką, a od 2012 roku profesorką honorową na Uniwersytecie Technicznym w Wiedniu. Jednak większość mojego życia zawodowego spędziłam w Niemczech, a w 1978 roku zostałam pierwszą kobietą profesorem w dziedzinie informatyki w krajach niemieckojęzycznych. Pracowałam jako profesorka zwyczajna inżynierii oprogramowania najpierw na Uniwersytecie Technicznym w Berlinie, a następnie na Uniwersytecie w Hamburgu, którego profesorką emerytowaną jestem do dzisiaj. W latach 80-tych w Berlinie (wraz z moją grupą badawczą) opracowałam podejście STEPS, służące do tworzenia oprogramowania z użytkownikami i dla użytkowników. Takie podejście, czyli skoncentrowane na człowieku, jest mi bardzo bliskie - podobnie jak humanistyczna perspektywa na sztuczną inteligencję. W Wiedniu jestem blisko związana z inicjatywą Humanizmu Cyfrowego

Więcej informacji o jej bogatym życiu w artykule Theresy Aichinger-Fankhauser  https://informatics.tuwien.ac.at/the-wanderer/


12.-13.06.2024
12.06.2024 (śr.), godz. 17:15 - 17:30 (scena główna) - tbc
13.06.2024 (czw.), godz. 10:30 – 13:00 (sala A)

Women in Tech Summit 2024
EXPO XXI
ul. Prądzyńskiego 12/14, 
Warszawa
W języku angielskim, bez tłumaczenia.
Więcej informacji o całym wydarzeniu: https://womenintechsummit.pl/
Wstęp na pozostałe wydarzenia Summitu: https://womenintechsummit.pl/join-the-event


 12.06 - 13.06.2024 EXPO XXI
ul. Prądzyńskiego 12/14
Warszawa
W jęz. angielskim, bez tłumaczenia