Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Data: 11.02.2012 (sob. / Sa.)
Godzina: 20:00
Miejsce: Piktogram/BLA, ul. Mińska 25, Soho Factory, Warszawa, www.piktogram.org

Wstęp: bilety w cenie 20 PLN, do nabycia przed koncertem / Eintrittskarten zu PLN 20, erhältlich vor dem Konzert

Koncert współczesnej muzyki elektroakustycznej
Anna Zaradny - komputer, saksofon
Burkhard Stangl - gitara, elektronika

Koncert Anny Zaradny i Burkharda Stangla towarzyszy premierze ich wspólnej płyty winylowej. Wydawnictwo to jest kolejnym etapem ich wieloletniej współpracy. Utwory, które znajdą się na płycie, to z jednej strony doskonałe kompozycje instrumentalne, a z drugiej kunsztowne konstrukcje elektroniczne powstałe w warunkach studia kompozytorskiego. Na program złożą się dwa koncerty solowe i duet.
Płyta ukaże się nakładem wydawnictwa Bocian Records, które specjalizuje się w publikowaniu współczesnej muzyki elektroakustycznej. www.bocianrecords.com

Anna Zaradny – artystka dźwiękowa i wizualna, kompozytorka, instrumentalistka, kuratorka. Porusza się w szerokim spektrum od akustycznej muzyki improwizowanej, o minimalistycznym współczesnym idiomie, do złożonej strukturalnie i kompozycyjnie całkowicie elektronicznej, eksperymentalnej formy. Prace o charakterze wizualnym tworzy głównie w formie instalacji, obiektu, fotografii i wideo. Jest również autorką muzyki do spektakli teatralnych i projektów multimedialnych. Współtwórczyni i kuratorka wydawnictwa i projektu Musica Genera. Laureatka nagrody publiczności 5 edycji konkursu „Spojrzenia 2011 – Nagroda Fundacji Deutsche Bank”.
www.annazaradny.net

Burkhard Stangl – gitarzysta i kompozytor, studiował antropologię kultury, muzykologię, gitarę klasyczną i elektryczną. Pracuje na polu nie idiomatycznej improwizacji, muzyki elektronicznej i współczesnej muzyki klasycznej. Jest założycielem znanej jazzowej grupy TON.ART, a także kameralnego zespołu Maxixe. Przyznaje się do wpływów Rock and Pop lat 60' i 70', Drugiej Szkoły Wiedeńskiej, muzyki improwizowanej, cool jazzu, kompozycji graficznej, współczesnej klasyki. Związany ze sceną wiedeńską, współpracuje m. in. z Christianem Fenneszem, Martinem Siewertem, Angélicą Castelló, Diebem 13, Johnem Butcherem. http://stangl.klingt.org

11.02.2012