Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Koncert: 
Katharina Ernst na festiwalu Muzykofilia. Edycja VIII: RYTM ŻYCIA
Organizator: Fundacja Artystyczna Kosmos z Torunia
Dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń oraz Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Partnerzy: Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu, Goethe Institut w Warszawie, Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Mercure Hotels, Manekin
Patronat medialny: TVP3 Bydgoszcz, Polskie Radio PiK, TV Toruń, Anxious Magazine, independent.pl

Zapraszamy na ósmą edycję toruńskiego festiwalu organizowanego przez Fundację Artystyczną Kosmos. Festiwal Muzykofilia. Edycja VIII: RYTM ŻYCIA jest kolejną odsłoną znakomicie przyjmowanego przez publiczność i społeczność artystyczną wydarzenia o międzynarodowym statusie, które co roku realizowane jest w sposób tematyczny. W programie Muzykofilii 2024 przedstawione zostaną cztery wyjątkowe koncerty oraz spotkanie ze znamienitym pisarzem i dziennikarzem muzycznym.

W ramach programu muzycznego w Sali Wielkiej Dworu Artusa wystąpi Katharina Ernst: Katharina jest pochodzącą z Wiednia i mieszkającą w Berlinie perkusistką i artystką wizualną, która w swej awangardowej muzyce łączy tradycyjną perkusję z brzmieniami elektronicznymi. Jej ostatni projekt to "Extrametric".

Eksplorowanie zagadnienia rytmu w nowej muzyce implikuje szerokie konotacje kulturowe - antropologiczne, etnomuzykologiczne oraz technologiczne. Program koncertowy - obejmujący szerokie spektrum gatunkowe - wzbogacony zostanie o spotkanie z Rafałem Księżykiem, znanym dziennikarzem i krytykiem muzycznym, autorem książek i wywiadów, związanym z Programem 2 Polskiego Radia. Poprowadzi je dr hab. Krzysztof Abriszewski, prof. UMK w Toruniu.

Ponadto w programie znajdzie się prezentacja wydawnictw płytowych. Na koniec organizatorzy zapraszają na after party w Kombinacie Kultury.

Dodatkowym wydarzeniem artystycznym - otwierającym festiwal w dniu 10 maja - będzie wystawa zbiorowa prac plastycznych artystek i artystów, absolwentów i pracowników Wydziału Sztuk Pięknych UMK (dostępna w Galerii Artus do 19 maja).

W Artus Cinema w dniu 16 maja przypomniany zostanie film dokumentalny „Heart Beat Ear Drum – a film about Z’EV” (reż. Ellen Zweig, 2015). Jest to portret legendarnego amerykańskiego artysty i muzyka Z’EVa (1951–2017), m.in. wieloletniego współpracownika zespołu HATI z Torunia, znanego ze stosowania osobliwego zestawu akustycznych instrumentów etnicznych i obiektów znalezionych na złomowiskach, Z’EV studiował różne tradycje muzyczne i ezoteryczne, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień rytmicznych i transowych.


17.05.2024, 19:00 (pt.)
Centrum Kultury Dwór Artusa
Rynek Staromiejski 6
Toruń
BILETY I KARNETY:
Bilet na jeden dzień festiwalu: informacja wkrótce
Karnet na cały festiwal: informacja wkrótce
bilety on-line: artus.torun.pl
bilety na godzinę przed imprezą: Dwór Artusa
Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1527667861131021

17.05.2024 19:00 Centrum Kultury Dwór Artusa
ul. Rynek Staromiejski 6
Toruń
Bilety i karnety