Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Żydowskie Tango
Performance i warsztaty z okazji Nocy Muzeów
Organizator: Oszpicin Muzeum Żydowskie w Oświęcimiu
Partner: Austriackie Forum Kultury 


Monika Leisch-Kiesl i Joachim Leisch badają korzenie i specyficzny rytm tanga argentyńskiego, by stwierdzić, że ma ono również żydowskie korzenie, że opowiada również żydowską historię, a muzyka tanga mogła być grana nawet w obozach koncentracyjnych. Odrębny segment niewyczerpanego zasobu tanga argentyńskiego jednoznacznie sugeruje powiązania z muzyką klezmerską.

W ramach warsztatów para omówi pokrótce żydowskie ślady w tangu argentyńskim i umożliwi uczestnikom zdobycie podstawowego, praktycznego doświadczenia w tańcu. Warsztaty odbędą się w języku angielskim, skierowane są do osób w każdym wieku a doświadczenie taneczne nie jest wymagane.

Wieczorem para zatańczy kilka utworów żydowskiego tanga w przedsionku synagogi. Intencją nie jest w żadnym wypadku perfekcyjny występ taneczny, ale raczej umożliwienie publiczności poczucia specyficznej atmosfery (żydowskiego) tanga.

Program:
warsztat, I tura - 15:00-16:30
bezpłatna rejestracja pod linkiem
warsztat, II tura - 17:00–18:30
bezpłatna rejestracja pod linkiem.
otwarty pokaz tanga – 19.00

Monika Leisch-Kiesl – historyczka sztuki, filozofka. Profesorka Historii Sztuki i Estetyki na Katolickim Prywatnym Uniwersytecie w Linz. Profesorka gościnnie prowadząca seminaria na uniwersytetach Austrii, Niemczech i Szwajcarii. Tancerka tango argentino, była członkini World Dance Sport Federation.

Joachim Leisch – tancerz tango argentino. Były członek World Dance Sport Federation.


18.05.2024 (sob.), 15:00 – 20:00 
Oszpicin Muzeum Żydowskie w Oświęcimiu
Synagoga oraz Café Bergson 
Plac ks. Jana Skarbka, 2, 3, 5
Na warsztaty wstęp po rejestracji
Na performance wstęp wolny18.05.2024 15:00 - 20:00 Oszpicin Muzeum Żydowskie
Pl. ks. J. Skarbka 2, 3, 5
Oświęcim
Warsztaty: rejestracja / pokaz: wstęp wolny