Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

„Mężowie i żony”
Nowy cykl wykładów publicystki i filozofki Belli Szwarcman-Czarnoty
we współpracy z Gminą Żydowską w Warszawie


W nowym cyklu przyjrzymy się jak w Torze przedstawiane jest małżeństwo i w jaki sposób zostało to odzwierciedlone w zasadach zawierania związków i współżycia małżeńskiego obowiązujących w judaizmie.

Mojżesz i jego rodzice. Małżeństwo z Cyporą
Mojżesz – przywódca ludu Izraela, zwany jego nauczycielem – ożenił się z kobietą bodaj nie mniej silną niż on sam. Tora nie poświęca jej jednak więcej miejsca niż innym żonom. Co to właściwie oznacza – być żoną? To pytanie skłania do spojrzenia w przeszłość – na relacje rodziców Mojżesza, Amrama i Jochewed. Nie oni sami zadecydowali o swoim losie, to Miriam – siostra Aarona – wpłynęła na nich, by nie zważając na dekret faraona, kontynuowali swój związek, stając się przykładem dla innych. Jak fakt ten wpłynął na los Mojżesza i jego związek z Cyporą?

11.12.2018 /wt./, 18.00
Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Wstęp wolny / po polsku

 

11.12.2018 18:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Wstęp wolny / po polsku