Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Seminarium z cyklu „Literatura austriacka i psychoanaliza”
O nieżyciu i nieumieraniu– Franz Kafka: Myśliwy Grakchus, Troska ojca rodziny
Prowadzenie: Ewa Modzelewska-Kossowska (Polskie Towarzystwo Psychoanalityczne), prof. Adam Lipszyc (IFiS PAN)
Partner: Polskie Towarzystwo Psychoanalityczne
Wymagana lektura: Franz Kafka, Myśliwy Grakchus, przeł. Roman KarstTroska ojca rodziny, przeł. Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska (wydania różne)

Na poły martwy myśliwy Grakchus nie może umrzeć na dobre i bez końca błąka się po świecie, nic dziwnego więc, że jego wizyta w mieście Riva niepokoi burmistrza miasta. Śmieszno-upiorny Odradek – ni to śmieć, ni to zabawka – nigdy właściwie nie żył, nie podlega więc prawu śmierci, co z kolei przepełnia troską pewnego „ojca rodziny”. Podczas spotkania zastanowimy się nad wizją relacji między życiem a śmiercią, jaka wyłania się z tych dwóch krótkich przypowieści. A może to dwie różne, komplementarne wizje?


14.05.2020 (Czw.) 19.00
ON-LINE
Po polsku
Konieczna rejestracja: agnieszka.borkiewicz@bmeia.gv.at

14.05.2020 19:00 ON-LINE

Po polsku
Konieczna rejestracja: agnieszka.borkiewicz@bmeia.gv.at