Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Seminarium z cyklu „Austria. Laboratorium krytyczne”
Cios w głowę – 
Peter Handke, Pewnej ciemnej nocy wyszedłem z mojego cichego domu
Prowadzenie: Barbara Klicka, Kalina Kupczyńska (UŁ), Adam Lipszyc (PAN)
Lektura: Peter Handke, Pewnej ciemnej nocy wyszedłem z mojego cichego domu, przeł. Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska, Czytelnik, Warszawa 1999
Partner: „Literatura na Świecie” 
Pomysł cyklu: Agnieszka Borkiewicz (Austriackie Forum Kultury) i Adam Lipszyc (Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk)
Organizacja: Austriackie Forum Kultury w Warszawie

Pewnego razu niemłody już aptekarz z Salzburga otrzymuje cios w głowę od nieznanego napastnika. W wyniku tego ataku traci mowę, a całe jego życie zostaje wywrócone do góry nogami. W towarzystwie dwóch świeżo poznanych osobników – pisarza i ex-narciarza! – wyrusza w tajemniczą podróż, by na koniec odzyskać mowę i opowiedzieć swoją historię. W tej powieści Peter Handke próbuje stworzyć współczesną wersję arturiańskiej historii o rycerzu wyruszającym w nieznane. Czego uczy się rycerz-aptekarz podczas tej wyprawy? Jaka wizja samej natury opowieści i jej związków z ludzkim życiem wyłania się z tej historii?


12.01.2021 (wt.), 19:00
ON-LINE

Zoom:
https://us02web.zoom.us/j/84069152452?pwd=Q2pHdWV1TW1tcFhxZ0pJLytHMThndz09
Meeting ID: 840 6915 2452
Passcode: 704759

oraz

Facebook (live):
https://www.facebook.com/AustriackieForumKultury

Wstęp wolny, bez rejestracji
Po polsku

 

12.01.2021 19:00
ON-LINE
Wstęp wolny, po polsku