Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Koncert
Sketchbook Quartett

Leonhard Skorupa - Reeds, composition
Andi Tausch
- Guitar
Oscar Antoli
- Bass clarinet, FX
Hubert Bründlmayer – Drums

Eklektyczny postmodernistyczny jazz kameralny spotyka się z rockiem. Bogaty w detale i czarujące kompozycyjne wykończenie, które sprawia, że wręcz oczekujesz nieoczekiwanego.” (Andreas Felber, OE1/WDR 3 Jazznacht).

Prog rock, kameralny jazz, dynamiczne, ciągle zmieniające się rytmy, niezwykła instrumentacja. Sketchbook Quartet z Wiednia swobodnie bawi się stereotypami gatunkowymi. Od surf rocka po pełną improwizację, ich niekonwencjonalna instrumentacja i wyszukane kompozycje w połączeniu z ich pasją tworzą dynamiczne, świeże i porywające brzmienie.” (12 punktów Festiwal-Dublin)

Słuchając SKETCHBOOK QUARTET pojawia się element zaskoczenia. Och, tak też może brzmieć jazz! Muzyka eksperymentalna kwartetu z Wiednia ma niewiele wspólnego z jazzem w klasycznym czy tradycyjnym sensie. Nie tylko skład Sketchbook Quartet jest dość niekonwencjonalny, ale też jego muzyka i brzmienie jest specyficzne i nietypowe dla gatunku. W muzyce kwartetu chodzi o nastrój i atmosferę, tworzenie napięcia, które stale rośnie, aż w końcu, z wielkim hukiem, osiągnie punkt kulminacyjny. To ciepła i piękna muzyka, która urzeka jazzowym tonem i pomaga słuchaczom zanurzyć się i płynąc przez bezkresne dźwiękowe przestrzenie.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club oraz Austriackie Forum Kultury.


27.08.2022, 19:00 
Hala Modeli GZUT
ul. Wincentego Pola 9-13
Gliwice
Wstęp wolny
Więcej informacji: https://jazzwruinach.pl/27.08.2022 19:00 Hala Modeli GZUT
ul. Wincentego Pola 9-13
Gliwice
Wstęp wolny