Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

godz. 18.00
Teatr Polski
Sala kameralna „Malarnia”
ul. 27 Grudnia 8/10
Poznań

Bilety w cenie PLN 2,00
w kasach teatru

Händl Klaus: „(Dziki) człowiek ze smutnymi oczami”

Silke Hassler: „Eliminacje”

(DZIKI) CZŁOWIEK ZE SMUTNYMI OCZAMI (2003): Od pierwszego momentu, kiedy na peronie dworca bohater sztuki, Günter, dostrzega braci Flik, pozostaje całkowicie zdany na ich wolę. Od tej pory staną się dla niego wehikułem zła, które musi pojawiać się na drodze. Duszny pociąg z zamkniętymi oknami, ciągłe pragnienie, pot, to znany repertuar metafor, jakimi posługuje się Klaus. Symboliczna siatka znaczeń stanowi tak naprawdę jedynie rusztowanie, na którym wspiera się dużo istotniejsza dla dramatopisarstwa Klausa refleksja nad ludzką cielesnością oraz nad doświadczaniem samego siebie w kontekście śmierci.
Opieka reżyserska: Katarzyna Raduszyńska; występują: B. Krasińska, Ł. Chrzuszcz, A. Łoniewski, J. Papuga, Ł. Pawłowski, S. Woroniecki.
ELIMINACJE (2005): Podczas, gdy personel medyczny szpitala psychiatrycznego obserwuje transmitowane przez telewizję zawody sportowe i niewiele uwagi poświęca pacjentom, do pokoju zajmowanego przez dwie pacjentki prześlizguje się mężczyzna, który chciałby nawiązać znajomość z kobietą. Jego dotychczasowe związki zawsze kończyły się niepowodzeniem, ale tu, na oddziale psychiatrycznym, nie może go przecież spotkać żaden zawód. Tu wystarczy rzucić okiem na historię choroby i już wie się wszystko. Mężczyzna poznaje trzy kobiety w różnym wieku — czy tym razem nie sprawią mu one (albo on im) kolejnego zawodu? Opieka reżyserska: Emilia Sadowska; występują: K. Nogajówna, B. Prokopowicz, E. Szumska, P. Szrajber.

www.teatr-polski.pl

09.04.2008