Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Prezentacja wystawy
„Wiedeń post mortem”
Opracowanie merytoryczne i zdjęcia ©: dr hab. Joanna Pypłacz
Opracowanie merytoryczne: Katarzyna Starzycka
Projekt graficzny: Ewa Valde–Nowak
Organizatorzy: Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Ośrodek Kultury Austriackiej – Biblioteka Austriacka w Poznaniu


Zwykło się mówić, że: „Gdyby Śmierć była człowiekiem, to na pewno byłaby Wiedeńczykiem”

Tanatologia po wiedeńsku – to studium ciekawostek związanych ze specyficznym podejściem wiedeńczyków do śmierci, obrządków żałobnych, cmentarzy, pochówków. Kiedy wejdzie się w ten temat głębiej, ma się wrażenie, że wręcz panował i nadal panuje tam swoisty kult śmierci.

Wiedeńczycy kochali pogrzeby – jeśli pogrzeb, to taki aby długo o nim mówiono, jeśli nagrobek, to największy i najdroższy na jaki nas stać, jeśli żałoba, to z klasą i w najlepszym stylu. Śmierć w ujęciu wiedeńskim to piękno cmentarzy i wyrafinowanie nagrobków, to cały labirynt podziemnych krypt i katakumb. Wystawa prezentuje wyjątkową i fascynującą, choć do tej pory mało popularną stronę austriackiej stolicy.

8.-30.11.2021
Biblioteka Austriacka w Poznaniu
ul. Zwierzyniecka 7
Po polsku
Wstęp bezpłatny


 

08.11 - 30.11.2021 Biblioteka Austriacka
ul. Zwierzyniecka 7
Poznań
Wstęp bezpłatny / po polsku