Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Koncert:
Duo Aldice – Voix de Femmes


Austriackie Forum Kultury wraz z Ambasadą Szwajcarii, która przewodzi obecnie GADIF – Grupie Ambasad, Przedstawicielstw i Instytucji Frankofonskich w Polsce – zapraszają na koncert Duo Aldice – Voix de Femmes.

Program koncertu:
Piano transcriptions POLDOWSKI/BOBROWSKA
Wolfgang et moi - Marie Paul BELL 
Quel cor che mi prometti
- Isabella COLBRAN 
Colombine -
POLDOWSKI
Morirò -
Pauline VIARDOT 
Si tout ceci n’est qu’un pauvre rêve -
Lili BOULANGER 
Piano transcriptions -
POLDOWSKI/BOBROWSKA
Er ist gekommen in Sturm und Regen -
Clara SCHUMANN 
Une petite robe noire -
JULIETTE 
Verlust -
Fanny HENSEL 
Piano transcriptions -
POLDOWSKI/BOBROWSKA
Soir d’hiver - Nadia BOULANGER 
Ave generosa - Hildegarde von BINGEN 
Piano transcriptions - POLDOWSKI/BOBROWSKA
Half Minutes Songs - Carrie JACOBS-BOND
Le Voyageur - Candice Ielo
L’inconstante -
Isabelle ABOULKER 
Je t’aime - Isabelle ABOULKER 

Duo Aldice, w skład którego wchodzą Candice Ielo (śpiew) oraz Aleksandra Bobrowska (fortepian), powstało podczas studiów obu artystek w Haute école de musique de Genève. Początkowo zespół skupił się na wykonawstwie pieśni francuskich, obecnie swoje działania koncentruje na promowaniu muzyki napisanej na przestrzeni wieków przez kobiety.

Po studiach śpiewu lirycznego w konserwatoriach Chalon Sur Saône i Lyonie Candice Ielo została absolwentką Wyższej Szkoły Muzycznej w Genewie. Dzięki licznym kursom mistrzowskim (L.Castellani, Y.Coudray, G.Raphanel, F.Giarini) oraz uczestnictwu w projektach scenicznych („Opera za trzy grosze” K.Weilla, „The Corrected Drunkard” C.W. Glück, „Siostra Angelica” G.Puccini), zdobyła cenne doświadczenie zawodowe w pierwszych latach po studiach. Do jej niedawnych ról należy Mi z Krainy Uśmiechu F. Lehara; uczestniczyła także w tworzeniu współczesnego spektaklu „Le Roman de Tristan” C.Belletante, interpretując w nim główną rolę żeńską. Candice uzyskała także dyplomy studiów muzycznych w zakresie kształcenia muzycznego, kompozycji i fletu w ENM w Villeurbanne. Prowadzi obecnie intensywną działalnośc pedagogiczną; razem z Aleksandrą Bobrowską stworzyła projekt koncertów pedagogicznych, który będzie prezentować w szkołach Szwajcarii w najbliższym roku szkolnym. Candice poza działalnością sceniczną i pedagogiczną zajmuje się także kompozycją, tworząc piosenki do własnych tekstów. 

Aleksandra Bobrowska jest pianistką, absolwentką Royal Norther College of Music w Manchesterze oraz Haute Ecole de Musique w Genewie. Na przestrzeni lat występowała w większości krajów Europy, także w Chinach, Japonii, Rosji oraz Stanach Zjednoczonych. W swojej działalności artystycznej zwraca szczególną uwagę na komunikacje z publicznością; często układa programy koncertów w taki sposób, aby miały nie tylko wartość artystyczną, lecz również pobudzały słuchaczy do refleksji nad otaczającą ich rzeczywistością oraz aspektami społecznymi. Propaguje muzykę napisaną przez kobiety. Do jej najnowszych programów koncertowych zalicza się m.in. recital muzyczno-słowny ze skomponowanymi przez pianistkę transkrypcjami pieśni Ireny Wieniawskiej (Poldowski) oraz poezją Paula Verlaine’a. Od czasu udziału w I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych (2018) wykonuje recitale solo na instrumentach współczesnych, jak i historycznych. W maju 2020 roku zarejestrowała 43 Mazurki Chopina na fortepianie Krall&Seidler. Aleksandra występuje regularnie w Chopin Point w Warszawie, gdzie wykonuje recitale z muzyką Fryderyka Chopina, a także opowiada o życiu i dziełach kompozytora. Jest współzałożycielką Help Musicians Ukraine i od początku wywołanej przez Rosję wojny w Ukrainie pomaga muzykom terenów objętych walkami znaleźć bezpieczne schronienie oraz kontynuację aktywności artystycznej w Europie (helpmusiciansukraine.com). Stanowczo sprzeciwia się również niehumanitarnemu traktowaniu uchodźców na granicy polsko-białoruskiej, czemu dała wyraz m.in. współorganizując koncert "Chopin też był uchodźcą". Strona internetowa Aleksandry: aleksandrabobrowska.eu

Organizatorami wydarzenia są Austriackie Forum Kultury, Ambasada Szwajcarii i GADIF – Grupa Ambasad, Przedstawicielstw i Instytucji Frankofońskich w Polsce


09.08.2022, 13:00 

Austriackie Forum Kultury w Warszawie
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Wstęp wolny
FB-Event: LINK






 

09.08.2022 13:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
00-107 Warszawa
Wstęp wolny