Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Na stronie oead.map znaleźć można wszelkie placówki na świecie, które współpracują z Centrum. 
Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at
Do nauczania języka niemieckiego w kontekście austriackim przeznaczony jest portal www.kulturundsprache.at, z którego pobrać można bezpłatne materiały dydaktyczne.

Dance on tour Austria 2022 - program wsparcia dla artystek i artystów tańca współczesnego z Austrii występujących w Polsce

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.12.2022
DANCE ON TOUR AUSTRIA jest programem wsparcia, skierowanym do artystek i artystów oraz do zespołów tańca współczesnego, które swoją siedzibę artystyczną mają w Austrii, a które występują w Polsce.
Wniosek o wsparcie mogą składać zarówno same artystki i artyści przyjeżdżający do Polski, jak też instytucje zapraszające. Wsparcie dotyczy występów, które mają się odbyć w roku 2022. Program powstał we współpracy Tanzquartier Wien oraz austriackiego Federalnego Ministerstwa Spraw Europejskich i Międzynarodowych.

"Spheres of a Genius" - jazzowy konkurs kompozytorski ku czci Carli Bley

Termin nadsyłania zgłoszeń: 20.02.2023
Konkurs jazzowy Uniwersytetu JAM MUSIC LAB (JMLU) we współpracy z ORF Vienna Radio Symphony Orchestra (RSO). Premiera nagrodzonego utworu odbędzie się 4 października 2023 roku w Wielkiej Sali wiedeńskiego Konzerthausu pod dyrekcją Marina Alsopa. Koncert zostanie zarejestrowany przez ORF i nadany w programie O1. Konkurs kompozytorski "Spheres of a Genius" nawiązywał do 100. urodzin kompozytora i pianisty jazzowego Theloniousa Monka. Kolejny konkurs oddał hołd Leonardowi Bernsteinowi. To trzecie wydarzenie "Spheres of a Genius" oddaje hołd Carli Bley.
 

Uniwersyteckie stypendium Franza Werfla dla wykładowczyń i wykładowców języka niemieckiego i literatury austriackiej 2023/2024

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.03.2023
Stypandia Franza Werfla przeznaczone są dla wykładowczyń i wykładowców Germanistyki, którzy zajmują się literaturą austriacką. Pobyt stypendialny trwa od 4 do 9 miesięcy i możliwe jest jego przedłużenie do 18 miesięcy. Stypendium nie ma ograniczeń wiekowych a jego podstawa finansowa to 1.250 Euro. Od kandydatek i kandydatów wymagane jest deklaracja opieki naukowej ze strony wykładowczyni lub wykładowcy habilitowanego z docelowej uczelni austriackiej oraz dwa listy polecające z uczelni macierzystej w Polsce lub w innym kraju poza Austrią.

Rok Antoniego Brucknera 2024 - KONKURS

Termin nadsyłania zgłoszeń: 06.03.2023
Wydział Kultury i Społeczeństwa rządu kraju Górnej Austrii informuje o rozpisaniu konkursu na dźwiękowy logotyp „Soundlogo” w ramach przygotowań do jubileuszowego Roku Brucknera 2024.

Odrycie Modernizmu - Wiedeń przełomu wieków. Interdyscyplinarny kurs Uniwersytetu Wiedeńskiego

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.11.2022
Tym razem to nie stypendium, ale zaproszenie na odpłatny interdyscyplinarny, międzykulturowy kurs uniwersytecki w języku angielskim "Odrycie modernizmu - Wiedeń przełomu wieków", organizowany przez Uniwersytet Wiedeński. Kurs obejmuje zajęcia z historii, historii sztuki, ekonomii, politologii i socjologii, trwa od 3 do 17 lutego 2023. Uczestnictwo w nim gwarantuje zdobycie punktów ECTS (4 pkt. za jeden cykl zajęć).

 

Program Junior Fellowship 2023/2024 Międzynarodowego Centrum Badawczego Nauk Kulturoznawczych Uniwersytuetu Sztuki w Linz

Termin nadsyłania zgłoszeń: 29.11.2022
Program skierowany jest do doktorantek i doktorantów, którzy pracę doktorską piszą na jednej z austriackich uczelni wyższych. Projekt badawczy powinien mieć charakter interdyscyplinarny i dotyczyć szeroko pojętych nauk o kulturze: humanistyki, nauk społecznych czy sztuki. Miesięczne stypendium na pobyt badawczy wynosi 1650 Euro. Aplikacje skadać można w języku niemieckim lub angielskim.