Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Europejskie Forum Saksofonowe 2022
Organizator: Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków Oddział we Wrocławiu, Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego
Więcej informacji na temat Europejskiego Forum Saksofonowego jest dostępnych na internetowej stronie: www.musicforum.pl.

Europejskie Forum Saksofonowe jest wydarzeniem o bogatej strukturze tematycznej. Jest przedsięwzięciem cyklicznym o charakterze artystycznym, konkursowym i dydaktyczno-naukowym. Obejmuje bowiem Międzynarodowy Konkurs Saksofonowy, koncerty z udziałem wybitnych saksofonistów, wykłady, klasy mistrzowskie prowadzone przez wybitnych wirtuozów i pedagogów reprezentujących wiodące ośrodki muzyczne w świecie. W wydarzeniu tym każdego roku bierze udział ponad 200 uczestników aktywnych z Polski i zagranicy, dzięki czemu staje się ono największą imprezą tego rodzaju w Europie Środkowej.
Wydarzenia odbędą się w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, jak również w Klubie Muzyki i Literatury, Salach Koncertowych Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego oraz Państwowej Szkole Muzycznej im. R. Bukowskiego we Wrocławiu.
Gościem z Austrii będzie znakomita saksofonistka Michaela Reingruber z Universität für Musik und darstellende Kunst Wien, która wystąpi na jednym z koncertów kameralnych, poprowadzi warsztaty saksofonowe dla uczniów i studentów klas saksofonowych oraz zasiądzie w obradach jury Międzynarodowego Konkursu Saksofonowego.

Międzynarodowy Konkurs:
Termin: 12-13 maja 2023 roku
Nieodzownym elementem rozwoju muzyka jest miarodajna konfrontacja swoich umiejętności z innymi wykonawcami. Dajemy taką możliwość poprzez udział w konkursie.
Konkurs odbędzie się w OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu.

Lekcje mistrzowskie, wykłady, prezentacje
Turnus I 30-31.03.2023 
Turnus II 11-12.03.2023
Turnus III 02-04.2023
Lekcje mistrzowskie odbywać się będą w trzech turnusach. Młodzi, utalentowani saksofoniści będą mieć możliwość szlifować swoje umiejętności pod kierunkiem znakomitych pedagogów z kraju i zagranicy. Na zakończenie każdego turnusu warsztatów młodzi saksofoniści będą mieć możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na scenie.
Szczegółowa lista wykładowców zostanie opublikowana wiosną 2023 roku.

Projekt Orkiestra
Termin: 03 – 04 czerwca 2023
W ramach projektu „Orkiestra Saksofonowa” uczestnicy będą mieć możliwość przygotowania do koncertu kilku utworów pod batutą profesjonalnego dyrygenta. Materiały nutowe dla uczestników Orkiestry Saksofonowej zostaną udostępnione w maju 2023 roku po zamknięciu listy zgłoszeń uczestników projektu orkiestrowego.
Orkiestra wystąpi podczas Koncertu w sobotę 4 czerwca 2023 roku.

Koncerty
W ramach EFS 2022 planowanych jest kilka koncertów z udziałem znakomitych artystów świata saksofonistyki. U boku mistrzów wystąpi także utalentowana młodzież. Zaprezentowane zostaną interesujące produkcje koncertowe, różnorodne gatunkowo, stylistycznie i tematycznie, w tym odbędą się prawykonania światowe.
Szczegóły odnośnie do planowanych koncertów zostaną opublikowane w terminie późniejszym.


 

18.03.2023
Wrocław