Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem150 lat Opery Wiedeńskiej – film

W ramach festiwalu „Ogrody Muzyczne”
Nagranie koncertu z Opery Wiedeńskiej 2019

Wykonawcy:
Tomasz Konieczny, Aleksandra Kurzak, Roberto Alagna, Erwin Schrott, Nina Stemme, Sonya Yoncheva, Camilla Nylund, Benjamin Bernheim, Chen Reiss, Valentina Naforniţă, Olga Bezsmertna. Orkiestra i Chór Opery Wiedeńskiej pod dyrekcją Marca Armiliato.

W programie:
Beethoven, Bizet, Dvorák, Gounod, Korngold, Massenet, Mozart, Puccini, Strauss, Verdi, Wagner.

Opera Wiedeńska (Wiener Staatsoper) to jedna z najważniejszych scen operowych w Europie. Dla śpiewaków występ na tej scenie jest nobilitacją. A dla widzów z całego świata – operową mekką. Obecność na przedstawieniu w Operze Wiedeńskiej jest wielkim przeżyciem, wyjątkowym świętem, spełnieniem marzeń.

Opera Wiedeńska słynie także z Balu w Operze (Opernball), organizowanego zawsze w ostatni czwartek karnawału. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w Wiedniu, również kulturalnych.

Oryginalny budynek, wzniesiony w latach 60. XIX wieku, został zbombardowany i prawie doszczętnie zniszczony w 1945 r. Odbudowany rozpoczął powojenną działalność w 1955 r.

150-lecie Opery Wiedeńskiej liczone od inauguracji 25 maja 1869 r. uświetnił koncert z udziałem ulubieńców publiczności Opery Wiedeńskiej. Był wśród nich Tomasz Konieczny, któremu wiedeńczycy nadali zaszczytny tytuł Österreichischer Kammersänger, przyznawany najlepszym z najlepszych śpiewaków. Specjalnymi gośćmi były: Olga Bezsmertna z Ukrainy i Valentina Naforniţă z Mołdawii.

To „megawydarzenie”, jak je okrzyknęli krytycy, miało cudowną atmosferę. Było ucztą dla uszu i oczu. Dzięki nagraniu my też będziemy mogli się nim rozkoszować.


Organizator: Fundacja Ogrody Muzyczne 
Współorganizacja: Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum 
Festiwal Ogrody Muzyczne jest finansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.


20.07.2024, 18:30
Dziedziniec Zamku Królewskiego
Warszawa
Bilety: https://www.ogrodymuzyczne.pl/bilety/
Więcej informacji: https://www.ogrodymuzyczne.pl
20.07.2024 18:30 Dziedziniec Zamku Królewskiego

Warszawa
Bilety