Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt
12.04.2017

Nagroda Międzykulturowa 2017 dla projektów społecznych wspierających dialog międzykulturowy

Nagroda Międzykulturowa 2017
Poszukujemy projektów skutecznie wspierających dialog międzykulturowy!

Austriackie Federalne Ministerstwo Europy, Integracji i Spraw Międzynarodowych organizuje od 2014 roku konkurs o Nagrodę Międzykulturową. Intercultural Achievement Award (IAA) jest kluczowym projektem dialogu międzykulturowego. Nagroda przyznawana jest za innowacyjne i skuteczne w swym oddziaływaniu projekty realizowane w Austrii i na świecie. Konkurs o Nagrodę Międzykulturową otwarty jest dla wszystkich, którzy we współistnieniu międzykulturowym widzą szansę i którzy chcą z niej skorzystać. Docenione zostaną te osoby i organizacje, które w dialogu międzykulturowym z sukcesem wkraczają na nowe drogi, które, dzięki aktywności w obszarze międzykulturowym, skutecznie poradziły sobie z konkretnym wyzwaniem a także te, które wspierają dialog kultur i religii przez swoją obecność w mediach.

Jakie kryteria muszą zostać spełnione? Nagroda Międzykulturowa przeznaczona jest dla dużych i małych projektów w czterech kategoriach, które realizowane są przez organizacje lub przez osoby prywatne. Nagroda promuje projekty międzykulturowe w dziedzinach: media/dziennikarstwo, sztuka/kultura, młodzież, kobiety, edukacja obywatelska i integracja. Do konkursu zgłaszać można projekty, które znajdują się w fazie realizacji lub które zostały zakończone oraz takie, ktore zgłoszone zostały w latach poprzednich i nie otrzymały Nagrody.

Kto może ubiegać się o Nagrodę Międzykulturową? Do konkursu zaproszone są organizacje non-profit (w tym organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, fundacje, społeczne organizacje edukacyjne, organizacje religijne) i organizacje sektora prywatnego. Także osoby prywatne i spółki cywile mogą przystępować do konkursu. Z konkursu wyłączone są natomiast organizacje rządowe, instytucje naukowe i badawcze oraz instytucje międzynarodowe.

Kategoria, w których przyznawana jest Nagroda Międzykulturowa:

• Kategoria Zrównoważony rozwój: „Najlepszy aktualny projekt”
• Kategoria Aktualne wydarzenie: „Najlepszy projekt poświęcony konkretnemu aktualnemu wydarzeniu”
• Kategoria Innowacje: „Innowacyjny projekt międzykulturowy”
• Kategoria Media: „Najlepsza publikacja w mediach promująca porozumienie  interkulturowe”
• Nagroda specjalna „Integracja w Austrii“ (przeznaczone wyłącznie dla projektów prowadzonych w Austrii)

Dla każdej kategorii sformułowano osobne kryteria wyboru. W każdej kategorii przyznawane jest po jednej nagrodzie.
Termin składania aplikacji: 12. kwietnia 2017 drogą mailową na adres: dialog@bmeia.gv.at.

Application form_Innovation.pdf
Application form Media.pdf
Application form Recent event.pdf
Application form_Sustainability.pdf  

Więcej informacji na stronie Ministerstwa pod linkiem: https://www.bmeia.gv.at/europa-aussenpolitik/auslandskultur/dialog-der-kulturen-und-religionen/intercultural-achievement-award/