Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Seminarium z cyklu „Pracownia teatru austriackiego: teraz teatr / teatr teraz”
nie po to stąd wyjechałem
Volker Schmidt, Orka
Prowadzenie: Kamilla Najdek (Uniwersytet Warszawski), Magdalena Daroch (Uniwersytet Warszawski), Krzysztof Tkaczyk (Uniwersytet Warszawski)
Lektura: Volker Schmidt, Orka, przeł. Anna Granatowska
Organizator: Austriackie Forum Kultury w Warszawie
Partner: Agencja Dramatu i Teatru ADiT, www.teatralny.pl
Patronat: Instytut Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego


smugi chmur na horyzoncie 
niebo rozświetla wieczorna zorza
delikatny wiosenny podmuch 
muska obrazy oparte o ścianę stodoły 
świadkowie długiej walki 
urodzajne pola czekają na siew

„Orka” Volkera Schmidta – austriackiego autora nagradzanych sztuk teatralnych, reżysera i aktora – to intymna opowieści o poszukiwaniu siebie rozpisana na zaledwie czwórkę bohaterów. 
Georg, malarz i webdesigner, przybywa po latach wraz ze swoją towarzyszką życia i mecenaską Yvonne do domu rodzinnego na wsi, po to tylko, by wziąć udział w pogrzebie ojca i załatwić formalności związane ze sprzedażą podupadłego gospodarstwa. Chce się go pozbyć szybko i bezboleśnie. Gdy jednak na miejscu zastanie gospodynię Marię, która wspierała ojca w ciężkiej pracy na roli, i pojawi się dawny przyjaciel Christoph, związek dwójki głównych bohaterów zostanie wystawiony na próbę, a coś, co miało być jedynie kilkudniowym wypadem w interesach, przerodzi się w trudny, ale prawdziwy powrót do korzeni. 
„Orka” to tekst o współczesnym człowieku z wielkiego miasta wyobcowanym ze świata natury, o męskości i kobiecości, o niepochwytności istoty dzieła sztuki i o tym, że prawdziwa sztuka może zrodzić się jedynie w symbiotycznym związku z naturą. Być może tak jak i miłość, bo o tym też jest ta opowieść.


06.03.2024 (śr.), 19.00
ON-LINE
Po polsku
Rejestracja: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZApcumgpz4qH9SlKqrNEZq_6xdE0tgunFLa





 

06.03.2024 19:00 ON-LINE

Po polsku / Rejestracja